اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا

استفاده از ظرفیت ها و توان های استانی برای برگزاری کنگره شهدا/ برگزاری اجلاسیه روحانیون با محوریت ۱۱۰ شهید روحانی استان

در ۱۴۸ امین جلسه ستاد کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی مطرح شد؛
استفاده از ظرفیت ها و توان های استانی برای برگزاری کنگره شهدا/ برگزاری اجلاسیه روحانیون با محوریت ۱۱۰ شهید روحانی استان
مسئول کمیته هنری ستاد کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: در حوزه کودکان و نوجوانان باید به گونه ای کار کنیم که بتوانیم رحیم آنجفی ها و حججی های آینده را تربیت کنیم.

به‌گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی ؛ سرهنگ غلامرضا کریمی مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه روح الله استان مرکزی در ۱۴۸ امین جلسه ستاد کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی با اشاره به اهمیت برگزاری کنگره در استان گفت: متأسفانه ۹۵ درصد از مردم استان مرکزی هم اکنون از جزئیات کنگره شهدا اطلاعی ندارند و در این خصوص نیاز است یک موج خبری در رسانه ها ایجاد شود.

وی در این خصوص افزود: همانگونه که در هنگام تشییع شهدای غواص یک هیجان و عطر خاصی در فضای عمومی جامعه و به خصوص تهران در خصوص فرهنگ ایثار و شهادت انجام شد نیاز است آن فضا و هیجان در مورد کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی انجام شود.

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه روح الله با اشاره به اینکه کلیه محتویات برنامه های ذیل کنگره باید با محوریت کنگره باشد بیان داشت: مخاطب ما در کلیه برنامه ها عامه مردم هستند که باید همه برنامه ها محوریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داشته باشند و این موضوع نیاز به توجه زیادی دارد.

وی دهه ولایت را مناسب ترین ایام برای برگزاری برنامه های با محتوای ولایت و شهادت دانست و افزود: برنامه های فرهنگی با محتوای اجلاسیه روحانیون در سه مرحله دهه ولایت،قبل از محرم و خود ایام محرم برگزار می شوند که ۱۶ برنامه در شهر اراک و ۴ برنامه در شهر محلات پیش بینی شده اند که لازم است برنامه های ایام محرم با محتوای عاشورایی تدارک دیده شوند.

کریمی با تأکید بر اینکه در کنگره شهدای استان اولویت بر استفاده از ظرفیت های داخلی استان است گفت: تأکید مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری کنگره ها استفاده از ظرفیت های استانی است و این کنگره فرصتی مهم برای سایر هنرمندان است که علاوه بر اینکه خودشان را در معرض عموم قرار می دهند می توانند استعدادهای خود را تقویت کنند و مانند سایر هنرمندان شاخص کشوری برنامه برگزار کنند و صرفا نباید بر روی عده ای خاص برنامه ریزی شود.

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه روح الله فرهنگ سازی در کلیه برنامه های ذیل کنگره را امری لازم و ضروری خواند و خاطر نشان کرد: محتوای فرهنگ سازی باید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باشد و به نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و تبیین آن نیز پرداخته شود.

مصطفي مشايخي مديركل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان مركزي نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری اجلاسیه روحانیون گفت: ۱۱۰ شهید روحانی در استان مرکزی وجود دارد که در جهت تکریم و بزرگداشت آنها اجلاسیه روحانیون شهریور ماه در محلات برگزار می شود و مکان برگزاری آن به جهت وجود مبارک شهید محلاتی در این شهرستان است.

وی با بیان اینکه کتاب عکس شهدای روحانیون در دفاع مقدس که قرار است در این اجلاسیه تهیه شود افزود: بیش از ۱۲۰ عنوان عکس از شهدای روحانی استان در این کتاب استفاده شده که در مرحله تدوین قرار دارد.

حجت الاسلام علیرضا رستگاران کارشناس فرهنگی در این جلسه نیز با اشاره به اینکه شهدا ارزش های مشترک میان همه ملت ایران هستند گفت: قاطبه و عموم مردم بر روی یک سری نقاط مشترک همچون شهدا هم نظر هستند و با هر تیپ و سلیقه ای وقتی به شهدا می رسند دست های خود را بالا می برند و در مقابل شهدا احترام خاصی قائل می شوند.

وی کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی را یک فرصت ارزشمند برای استان دانست و افزود:هنرمان باید این باشد که با کنگره شهدا همه مردم را پای کار بیاوریم که فضای مجازی می تواند بستری مناسب برای تحقق این مضوع باشد که باید به آن توجه شود.

اسماعیل غلامی مسئول کمیته هنری ستاد کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در این جلسه با اشاره به برنامه های جنبی که در ذیل کنگره شهدا انجام می شوند گفت: در حوزه کودکان و نوجوانان باید به گونه ای کار کنیم که بتوانیم رحیم آنجفی ها و حججی های آینده را تربیت کنیم.

وی با بیان اینکه امروز دشمن در همه زمینه ها سرمایه گذاری کرده تصریح کرد: دشمن با به کارگیری همه ظرفیت ها برای جوانان توطئه آفرینی می کند و لذا ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می تواند در این زمینه بسیار موثر باشد و نقشه ها دشمن را خنثی کند.

غلامی با تأکید بر اینکه اثرگذاری برنامه های فرهنگی را نباید یک شبه ببینیم افزود: به عنوان مثال پیاده روی اربعین حسینی اگر برای ما به عنوان یک اصل باشد می بینیم امروز آن لشگر عظیمی که به سوی تجدید میثاق با امام حسین(ع) حرکت می کنند چه تأثیری در جامعه اسلامی گذاشته است و کارهای فرهنگی عمیق می تواند اینگونه تأثیر گذار و موثر باشد.

انتهای پیام/