اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا

مسئله ی حجاب یک ضرورت دینی و اجتماعی / تقسیم وظایف از الزامات یک جامعه ی پویا و منظم است

عضو شورای اسلامی شهر اراک در گفتگو با «بسیج»:
مسئله ی حجاب یک ضرورت دینی و اجتماعی / تقسیم وظایف از الزامات یک جامعه ی پویا و منظم است
علیرضامرادی گفت: ماموریت هایی که برای شورای شهر در حوزه ی نظارتی نه اجرایی تعیین شده است، در خصوص مسئله ی حجاب مسئولیت اجرایی ندارد؛ اما به لحاظ اعتقادی و جهانبینی یک مسلمان شورا هم احساس وظیفه می کند.

علیرضا مرادی، عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک، در گفتگو با بسیج ضمن تقدیر از اقدامات نیروی انتظامی در حوزه مسئله ی عفاف و حجاب گفت: وظیفه ی شورای شهر نظارت بر فعالیت های حوزه ی مدیریت شهری است؛ تقسیم وظایف از الزامات یک جامعه ی پویا و منظم است.

وی افزود: ماموریت هایی که برای شورای شهر در حوزه ی نظارتی نه اجرایی تعیین شده است، در خصوص مسئله ی حجاب مسئولیت اجرایی ندارد؛ اما به لحاظ اعتقادی و جهانبینی یک مسلمان شورا هم احساس وظیفه می کند.

عضو شورای شهر گفت: به خاطر مشکلات در حوزه ی مدیریت شهری در حال حاظر شورا اقدام یا راهکاری در مقوله ی حجاب ارائه نداده است.

علیرضا مرادی گفت: در بین اعضای شورا شهر به دلیل قانون بودن حجاب و اصل دین همیشه مورد توجه و اعضا ملزوم به رعایت آن هستند.

وی اشاره کرد: در شرح وظایفی که به کمسیون های مربوطه شورای شهر سپرده شده، استفاده ی شهروندان با هر اعتقاد و نگاهی به مسئله ی حجاب از امکانات شهری اعم از آسفالت خیابان یا مبلمان شهری ممنوعیت یا قیدی وجود ندارد.

عضو شورای شهر خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مسئله ی عفاف و حجاب یک ضرورت دینی، اجتماعی است وحفظ کننده ی بانوان و شهروندان است، شورای شهر حتما در برنامه ها ودستاوردهای آینده ی خود به دنبال بررسی و راهکارهای مناسب برای پرداختن به امر مهم خواهد بود.