اخبـــار
تاریخ انتشار: یک شنبه ١٤ خرداد ١٣٩٦

خط امام(ره)

حضرت امام حرکت انقلابی خود را بر علیه رژیم پهلوی آغاز نمود و ایدئولوژی مبارزاتی خود را بر مبنای اسلام قرار داد . چرا که ایشان معتقد به این امر بودند که اسلام تمامش سیاست است

خط امام(ره)

به گزارش شهود اولین پایگاه خبری دفاع مقدس استان مرکزی؛ امروز بیست و هشتمین سالگرد رحلت رهبر کبیر و بنیانگذار جمهوری اسلامی است . حضرت امام حرکت انقلابی خود را بر علیه رژیم پهلوی آغاز نمود و ایدئولوژی مبارزاتی خود را بر مبنای اسلام قرار داد . چرا که ایشان معتقد به این امر بودند که اسلام تمامش سیاست است در آن زمان هم متعدد بودند کسانی که معتقد بر این بودند که اسلام یک دین است و به رابطه فرد با خدا اشاره دارد و منکر بعد نظام اجتماعی - سیاسی اسلام بودند . اکنون پس از گذشت بیست و هشت سال از رحلت ایشان هستند کسانی که برای باقی ماندن در مصادر قدرت مجدد این سخنان از دهان ایشان بر می آید و می گویند: ((فقط وطن و ملت ایران مطرح شود قوم و مذهب و دین مطرح نشود دین یک مسئله شخصی بین فرد و الله تعالی است))

مقام معظم رهبری(مدظله العالی) روز فروردین ماه سال 1395 در جمع زائران و مجاوران حرم رضوی (ع) بر این موضوع اشاره داشتند که : ((یک سنگر دیگر از سنگر های دشمن جدایی دین از سیاست بود به همه باورانده بودند که باید دین در محیط سیاست ، در محیط زندگی و در نظام اجتماعی دخالت نکند ؛ این را باورانده بودند . حالا آنهایی که با دین سر و کار نداشتند به جای خود حتی متدینین و علمای دین باور نمی کردند که اسلام بتواند در مسائل سیاسی دخالت کند این در حالیست که اصل تولد اسلام در اول ، با رویکرد سیاسی بود . پیغمبر اکرم (ص) اولین کاری که در مدینه کرد حکومت تشکیل داد . اما این باور را برای مردم گنجانده بودند و از این سنگر علیه کشور و مردم فعالیت می کردند . جمهوری اسلامی آمد و این سنگر را منهدم کرد و نابود کرد .((

باید در این دوره زمانی انقلابی گری را با شاخص هایی که حضرت امام راحل(ره)برای ما به یادگار نهاده اند بسنجیم و اسیر هیجاناتی که منافع بعض افراد ،اشخاص و گروه ها در آن است نشویم . همچنین مراقب تحریف خط امام باشیم که گاهی به صورت عیان و با تغییر نص بیانات ایشان صورت می گیرد و گاهی با عمل کردن بر خلاف آن و در عین حال ادعای انقلابی و در خط امام بودن رخ می دهد.

راه امام همچنان ادامه دارد و این مستلزم جهادی دیگر است که آن تبیین اندیشه های حضرت امام برای نسل هایی است که امام را درک نکرده اند . اندیشه های امام عظیم الشان شاخصی برای عملکرد سیاسی – اجتماعی ملت ایران و تمام ملت های مسلمان و بلکه مستضعفان جهان شود.

با عنایت خداوند و پس از رحلت حضرت امام و انتخاب شایسته حضرت امام خامنه ای انقلاب مسیر خود را با همان رویکرد امام راحل و تحت تدابیر شایسته حضرت آقا ادامه داده است و همواره ایشان بر شاخص بودن اندیشه های امام تاکید دارند.

انتهای پیام / ع ش

مادران آسمانی/گزارش تصویری گزارش تصویری

مادران آسمانی/گزارش تصویری

» همزمان باسالروزولادت حضرت زهرا(س)درطرحی به نام مادران آسمانی،130دانش آموزبا130مادرشهیددیدارکردند.

آرشیو

عضویت در خبرنامه

نام کامل:
ایمیل:
تلفن همراه: