اخبـــار
تاریخ انتشار: دو شنبه ٤ اردیبهشت ١٣٩٦

مشاور فرماندهی ستاد کل نیروهای مسلح

مسئولان دین خویش را به شهدا و مردم ادا نمایند

مشاور فرمانده کل نیروهای مسلح شهدا را مظهر اقتدار جمهوری اسلامی خطاب کرد.او گفت باید با روحیه انقلابی و جهادی مسئولین برای مرتفع ساختن مشکلات اقتصادی مردم اقدام نمایند .

مسئولان دین خویش را به شهدا و مردم ادا نمایند

به‌گزارش شهود اولین پایگاه خبری دفاع مقدس استان مرکزی سردار دکتر سعید فرجیان‌زاده مشاور فرمانده کل نیروهای مسلح شب یکشنبه شب گذشته با شرکت در هفتمین یادوراه شهدای کوی رضوی و پانزدهمین سالگرد معلم بسیجی شهید «عباس نجفی» در مسجد امام جواد(ع) شهرک رضوی اراک با بیان اینکه در آستانه بعثت پیامبر اکرم قرار گرفته ایم . بعثت پیامبر اکرم (ص) را باعث نجات بشردانست .

سردار فرجیان زاده در ادامه افزودند یادواره شهدا باعث می شود که ما خود را برای آشنایی بیشتر با سیره شهدا آماده کنیم . قلب های خود را برای پذیرش توصیه ها و ذکر ها و یادهای آنها بیشتر آماده کنیم . این محافل برای یاد آوری نام ، ذکر و روش شهدا برگزار می شود .

وی ادامه داد شهدا دین خود را به این انقلاب عظیم ادا کردند . به ویژه7000 شهید استان مرکزی ، استانی که زادگاه  امام راحل (ره) آن احیاگر اسلام ناب محمدی است  . همه ما به امام مدیون هستیم . امام بعد از چهارده قرن اسلام را زنده کرد و به مسلمانان هویت تازه داد و به مسلمان عزت و سربلندی بخشید . مفاخر بزرگی دراین استان متولد شدند که از آن جمله مراجع عظام تقلید می توان نام برد . استان لشکر خط شکن و همیشه پیروز  علی بن ابیطالب(ع) که در جبهه ها دلاور مردی ها این لشکر همواره زبان زد بود اشاره کرد .

مشاور فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح گفت : ما تا ابد به شهدا مدیون هستیم شهدایی که امروز اگر عزت و سربلندی ، افتخار و امنیت داریم مدیون آنها هستیم . شهدایی که مظهر قدرت این کشور شدند . شهدایی که امروز همه مسلمان به آنها اقتدا می کنند و در برابر استکبار جهانی و رژیم غاصب صهیونیستی قیام می کنند . شهدایی که مردم لبنان و سوریه و همه ملل مظلوم با اقتدای به آنها در برابر تمام تجاوزات و تعدی ها مقاومت می کنند . شهدای ما امروز الگو برای ملت بزرگ عراق ، یمن و بحرین هستند . شهدا امروز نه تنها متعلق به این ملت هستند بلکه باعث عزت ملت های اسلامی شده اند . امروز هرچه داریم به برکت شهداست .

وی خاطر نشان کرد خانواده شهدا چشم و چراغ ما هستند . انها فرزندان خود را تقدیم کردند . ما در برابر خانواده شهدا شرمنده هستیم .آنها از روح بلندی برخوردار هستند .

او همچنین ادامه داد امام خمینی (ره) فرمود : این مردم از امت صدر اسلام به دین اسلام و به قرآن وفادارترند . این ملت ، ملت بزرگی است . ما باید قدر این ملت بزرگ و شجاع و وفادار را بدانیم . مسئولین بدانند که مسئولیت چه ملتی رابر عهده دارند . ملتی بزرگ ، شجاع وعزتمند و ملتی که بیش از دویست و بیست هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است .

سردار فرجیان زاده افزود امروز ما نیاز به مسئولینی داریم که عظمت این ملت را درک کنند و بدانند که برای چه ملتی کار می کنند و باید در چه ترازی برای این ملت کار کنند . باید بدانیم مسئولیت خدمتگزاری چه ملتی را بر عهده گرفته ایم . ما مسئولین باید بدانیم که این ملت بزرگ که امام به او افتخار می کرد ارزش و تراز این ملت چیست؟ و مسئولین باید در تراز این ملت باشد .

او در ادامه گفت : ملت ما ملت ترسویی نیست و ملتی شجاع است و تربیت شده امام راحل(ره) است و مسئولین باید در برابر این ملت خاشع و خاضع باشند و خود را خادم ملت بدانند . شهدا در وصیتنامه های خود تصریح کردند که ما می روم تا راه و سیره امام تا مکتب امام باقی بماند . ما می رویم تا پرچمی که امام برافراخت در این کشور و نظام اسلامی باقی بماند .شهدا برای مکتب امام خمینی (ره) رفتند .

او افزود در مکتب امام آمریکا شیطان بزرگ است . همه باید بدانیم که شیطان از فریبکاری خدعه و نیرنگ دست بر نمی دارد . رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) بارها تاکید کردند که ما نمی توانیم به شیطان اعتماد کنیم و به آمریکا اعتماد نداریم . امروز برای همه بعداز چند سال آشکار شده است که آمریکا مورد اعتماد نیست . امروز مسئولین باید اعتراف کنند که آمریکا قابل اعتماد نیست . ما باید بدانیم که شیطان هیچگاه از خدعه و نیرنگ دست بر نمی دارد و همواره با نگرش ظلم و ستم به ملتهای مظلوم اهداف خود را پیش می رود .

مشاور سر لشگر باقری افزود مکتب امام همان مکتب سید الشهدا (ع) است و باید ما از مکتب امام(ره) پیروی می کردیم واین راه را با صلابت ادامه می دادیم و به شیطان اعتماد نمی کردیم.

وی گفت امروز عده ای مدعی هستند که فلان قرار داد سایه جنگ را از سر کشور ما برداشت این حرف دروغ است . سایه جنگ را آن رزمندگانی از سر کشور برداشتند که هشت سال در برابر دشمنان این کشور مقاومت کردند . سایه جنگ را مدافعان حرم از سر کشور برداشتند و سایه جنگ را دانشمندان هسته ای از سر این کشور برداشتند که اورانیوم را به غنای بیست درصد رساندند و این عزت و سربلندی را برای مابه ارمغان آوردند . این اقتدار انرژی هسته ای بود که سایه جنگ رااز سر این کشور دور کرد . سایه جنگ را امثال شهید تهرانی مقدم از سر این کشور دور کردند که امروز رژیم صهیونیستی از سامانه های موشکی ما در هراس است و آرام قرار ندارد . امروز صلابت واقتدار نیروه های مسلح است که سایه جنگ را از سر این ملت دور ساخته است . چرا مسئولین واقعیت ها را آنگونه که هست نمی گویند .

ایشان افزودند امروز باید قدر ولایت فقیه را بدانیم آنچه که امام راحل (ره) به ما توصیه کرد این بود که پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به مملکت شما نرسد .امروز باید پشتیبان ولی فقیهی باشیم که در کوران مشکلات مختلف کشتی مملکت را به پیش می برد . اخوان المسلمین مصر باسابقه 80 ساله فعالیت به دلیل نداشتن ولی فقیه  آگاه نتوانست انقلاب خود را حفظ کند و شکست خورد . قدر شناس رهبری باشیم که از آرمان های امام(ره) و اسلام پاسداری می کند .

سردار فرجیان زاده گفت : رهبری چند سالی است که به اقتصاد مقاومتی دعوت می کنند واز مسئولین می خواهندکه به مشکلات اقتصادی مردم توجه کنند . امروز دشمن تمام توانش را برای رویارویی اقتصادی با مردم قرار داده است . با شکوفایی تولیدداخلی باید به معیشت مردم توجه کرد . مشکل امروز کشور ما اشتغال کشور است . مسئولین برای اشتغال جوانان باید برنامه های کارشناسی و عملی داشته باشند نه شعاری . امیدواریم برنامه های انقلابی و جهادی برای رونق اقتصاد کشورصورت پذیرد .

وی با توجه به ضرورت شرکت در انتخابات افزود ملت ما در انتخابات دو رسالت مهم بر عهده دارد اول حضور حداکثری در انتخابات  که باعث افزایش اقتدار ملت ایران در منطقه و عرصه بین الملل و باعث افزایش قدرت چانه زنی می شود و دیگری انتخاب اصلح است .

او ادامه داد کشور ما نیاز به مسئولین انقلابی به معنای واقعی کلمه دارد که مکتب امام را قبول داشته باشند و به سیاستهای کلان انقلاب و فرمایشات مقام عظم رهبری التزام عملی داشته باشند و با روحیه ای جهادی کشور را اداره کنند  .

او در پابان گفت : ملت افرادی را که عملا ثابت کرده اند جهادی عمل می کنند و انقلابی هستند را انتخاب کنند .

مادران آسمانی/گزارش تصویری گزارش تصویری

مادران آسمانی/گزارش تصویری

» همزمان باسالروزولادت حضرت زهرا(س)درطرحی به نام مادران آسمانی،130دانش آموزبا130مادرشهیددیدارکردند.

آرشیو

عضویت در خبرنامه

نام کامل:
ایمیل:
تلفن همراه: