اخبـــار
تاریخ انتشار: چهار شنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٦

شهید علی اصغر آذری

کشته شدن در راه دین اسلام زندگی جاویدان است

علی اصغر خواستار اعزام به جبهه شد وی هدف از اعزام به جبهه حق علیه باطل را حمایت از خط سرخ حسین و ندای هل من ناصر حسینی بیان می کرد

کشته شدن  در راه دین اسلام زندگی جاویدان است

به گزارش شهود اولین پایگاه خبری دفاع مقدس استان مرکزی؛ در چنین روزی و در سالگرد ضربت خوردن مولای متقیان امیر المومنین حضرت علی (ع) تعداد چهار تن از فرزندان استان مرکزی در خون خود غلتیده و به شهادت رسیدند و همچنین تعداد پنج تن از فرزندان این استان چشم به جهان گشودند تا در آینده ای نه چندان دور لبیک گوی خمینی کبیر (ره) باشند . در میان شهدای امروز نام علی اصغر آذری نیز به چشم می خورد .

شهید علی اصغر آذری در سال 1339 در غرق آباد ساوه از توابع بخش نوبران در خانواده ای مذهبی و انقلابی دیده به جهان گشود . تحصیلات خویش را تا سوم راهنمایی ادامه داد و سپس وارد ارتش شد.
علی اصغر فردی مومن ،سالم،باغیرت و علاقه مند به مطالعه بود . نیکی به والدین از خصوصیات ویژه او بود و احترام به پدر و مادر و رسیدگی به خویشان و اقوام را وظیفه می دانست . با شروع شدن جنگ تحمیلی او دفاع از میهن و ناموس و اسلام و انقلاب را خود وظیفه و تکلیف دانست . لذا خواستار اعزام به جبهه شد وی هدف از اعزام به جبهه حق علیه باطل را حمایت از خط سرخ حسین و ندای هل من ناصر حسینی بیان می کرد و بالاخره با عشق به امام خمینی لبیک گوی پیامش شد و به جبهه حق علیه باطل شتافت . در همان بارنخست که به جبهه اعزام شد در تاریخ 1359/7/5 در منطقه عملیاتی جنوب کشور در حین درگیری با مزدوران بعثی عراق به درجه رفیع شهادت نائل گردید .
شهید علی اصغر آذری در آخرین توصیه های خود می فرمود: من در راه اسلام شهید می شوم وشمابرای شهادت من هرگز گریه واظهار ناراحتی نکنید که کشته شدن  در راه دین اسلام زندگی جاویدان است .

انتهای پیام / ع ش

مادران آسمانی/گزارش تصویری گزارش تصویری

مادران آسمانی/گزارش تصویری

» همزمان باسالروزولادت حضرت زهرا(س)درطرحی به نام مادران آسمانی،130دانش آموزبا130مادرشهیددیدارکردند.

آرشیو

عضویت در خبرنامه

نام کامل:
ایمیل:
تلفن همراه: