52 بازدید

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی:

اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی از برنامه‌های اصلی کنگره شهدا است

به گزارش دیار آفتاب؛سردار کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: طرح‌های محرومیت‌زدایی سپاه روح‌الله از برنامه‌های اصلی کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی است که همزمان با برگزاری کنگره در 11 مهرماه جاری با حضور مسئولان ارشد لشگری و کشوری به بهره‌برداری می رسد.

کریمی اظهار کرد: از مجموع طرح‌های محرومیت‌زدایی کنگره نقش امام خمینی (ره) و 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی 56 طرح ویژه آبرسانی در بخش های انتقال و لایروبی قنوات، 80 طرح فرهنگی از قبیل ساخت و مرمت مجتمع های فرهنگی، یادمان‌های شهدا و ساخت مسجد، 93 طرح آموزشی از قبیل ساخت و مرمت مدارس، 59 طرح ساخت خانه محروم، 134 طرح ساخت و مرمت مراکز پزشکی و بهداشتی، 39 طرح اشتغالزایی و 22 طرح نیز ساخت پل و جاده های روستایی است.

وی ادامه داد: طرح های محرومیت‌زدایی کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در جنگ تحمیلی و 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی با مشارکت سپاه روح‌الله، خیران و دستگاه‌های اجرایی برنامه‌ریزی، ساخته و به بهره‌برداری رسیده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: ساخت 24 منزل مسکونی برای خانواده‌های شهدای فاطمیون در دلیجان و خانه محرومان و عالم در نقاط مختلف استان، طرح های مختلف راهسازی، جاده های روستایی، پل، جدول‌گذاری کوچه های روستایی و حاشیه‌ای شهرها از مهمترین طرح های عمرانی این نهاد انقلابی است که همزمان با روز کنگره شهدای استان بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: اهدای 6 هزار و 200 بسته لوازم التحریر به نیازمندان، تجهیز 180 خانه روستایی و تامین 620 جهیزیه از دیگر طرح‌های محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی به‌عنوان زیرمجموعه کنگره نقش امام خمینی (ره) در جنگ تحمیلی و 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی است.

کریمی اضافه کرد: همچنین 300 گروه جهادی در 200 نقطه شهری و روستایی در رزمایش جهادگران عاشورایی برای ارایه خدمات عمرانی، آموزشی، فرهنگی، پزشکی، بهداشتی و دامپزشکی در سراسر استان مرکزی سازماندهی شده‌ بودند که به فعالیت‌های مختلف عمرانی در مناطق محروم می‌پرداختند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: 14 هزار جهادگر در قالب 270 گروه جهادی در قالب اردوهای جهادی دانش‌آموزان، دانشجویان، مهندسان و دیگر اقشار بسیج در قالب اردوهای جهادی یک، سه، هفت و 10 روزه و اردوهای هجرت در راستای اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی امسال به مناطق محروم استان اعزام شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: این اردوهای جهادی با حضور در مناطق محروم استان مرکزی به فعالیت‌های عمرانی، آموزشی، فرهنگی، پزشکی، دامپزشکی و کشاورزی پرداخته و ساخت خانه محرومان، راه روستایی، پل، جدول‌بندی پیاده‌روها، مشارکت در برداشت محصول، ویزیت رایگان، آموزش رایگان قرآن و دروس مقاطع مختلف درسی از مهمترین فعالیت‌های این افراد است.

انتهای پیام/