66 بازدید

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی مطرح کرد؛

ادامه اقدامات محرومیت زدایی و خدمت رسانی در گام دوم کنگره/ ادامه فعالیتهای تحقیقاتی و پژوهشی کارگروه های کنگره/ کنگره به دنبال ایجاد زمینه برای الگو گیری نسل جدید از شهدا

به گزارش پایگاه شهود استان مرکزی به نقل از دیار آفتاب؛ سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در دوازدهمین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی گفت: امروز توجه به الگوی شهدا به عنوان یک الگوی برتر با توجه به هجمه های تبلیغاتی دشمن، یک ضرورت است که باید برای همه قابل توجه باشد.

کریمی افزود: آن چیزی که باید در خصوص الگوی شهدا مدنظر قرار گیرد این است که روش های عملیاتی شدن این الگوها بررسی شود و زمینه ای فراهم شود تا نسل جدید از آنها استفاده کند.

وی با تاکید بر ادامه با قوت فعالیت های کنگره  عنوان کرد: فضای عمومی استان مرکزی در طول مدت برگزاری کنگره و برنامه های ذیل آن به برکت امام و شهدا تحت تاثیر معنویت این عزیزان قرار گرفته و ما امروز همه وظیفه داریم همان اهتمامی که در گام اول کنگره داشتیم  نیز در گام دوم ادامه دهیم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: شهدا یادآور عزت و سربلندی برای کشور هستند و اگر امروز ما به دنبال پیشرفت غیرتمندانه کشور هستیم و می خواهیم آرمان های بلند امام و رهبری را عملیاتی سازیم باید به شهدا و آرمان های آنها توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به سرفصل های خدمت رسان محور کنگره، اظهار کرد: کنگره شهدای استان با استفاده از برنامه غالب خود که خدمت رسانی و محرومیت زدایی بود توانست روحیه جهادی را در استان تقویت کند.

کریمی تهیه 620 جهیزیه و 6200 بسته لوازم التحریر را از طرح های خدماتی که به برکت کنگره  اجرا شد، برشمرد و تصریح کرد: بنا داریم کلیه اقدامات محرومیت زدایی و خدمت رسانی کنگره را در گام دوم آن نیز با قوت ادامه دهیم که در این راستا برنامه های مختلفی پیش بینی شده است.

وی در خصوص گام دوم کنگره عنوان کرد: در گام دوم کنگره همچون گام اول برنامه های متنوعی در نظر گرفته شده که بنا داریم از کلیه ظرفیت ها و توانمندی های استان در این مرحله نیز استفاده کنیم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی فضای مجازی را یکی از بسترهای مورد استفاده در کنگره دانست و عنوان کرد: استفاده از فضای مجازی با چند هدف انجام شد و توانستیم دستاوردهای مناسبی در این راستا به دست آوریم.

وی کاهش چشمگیر هزینه های تبلیغاتی و استفاده حداکثری از فضای مجازی برای جوانان را از دستاوردهای استفاده از فضای مجازی در کنگره برشمرد و از ادامه این فعالیت ها خبر داد.

کریمی ادامه داد: کلیه برنامه ها و اقدامات در طول یکسال گذشته در کانال های کنگره در شبکه های اجتماعی موجود است که آحاد مردم می توانند از آنها استفاده کنند.

وی استفاده هنرمندانه از ابزارهای نوین امروز را یک ضرورت دانست و اظهار کرد: در کنگره شهدا توانستیم از بسیاری از ابزارهای هنری و تبلیغی استفاده کنیم که دستاوردهای خوبی به همراه داشته است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ضمن بیان اینکه انتظار از کارگروه های کنگره در گام دوم ادامه پر قوت کارهای تحقیقاتی و پژوهشی است تصریح کرد: بازخوانی عملیات های استان باید به طور جدی دنبال شود چرا که استان مرکزی در عملیات های زیادی نقش موثر داشته و باید این نقش پیوسته بازخوانی شود.

وی به ادامه سرکشی ها از خانواده شهدا به طور سالیانه اشاره کرد و افزود: در بازدید و سرکشی از خانواده های شهدا فرم هایی برای سفیران شهدا در نظر گرفته شده بود که در این کار مجموع اطلاعات و آمارهایی به دست آمده که می تواند در راستای توجه به خانواده ای معظم شهدا موثر باشد. آن چیزی که امروز باید در دستور کار قرار بگیرد آنالیز این فرم ها است که نتیجه این فرم ها می تواند برای ادامه کار بسیار راهگشا باشد.

کریمی عنوان کرد: 34 عملیات شاخص توسط استان مرکزی در دفاع مقدس انجام شده که نیاز است تولیدات محتوایی برای این عملیات ها انجام شود و کار گروه ها باید به این موضوع توجه کنند چرا که با تولیدات محتوایی در مورد عملیات ها می توانیم عملکرد رزمندگان و استان مرکزی را به نحو شایسته ای به نسل جدید نمایش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: معرفی روزانه شهدای استان که توسط کانال های کنگره انجام می شود کار بسیار ارزشمندی است و سایر رسانه ها، به خصوص صدا و سیما نیز باید به این موضوع توجه کنند.

انتهای پیام/