شهید محمد پیرحسینلو

25 بازدید
نام
محمد
نام خانوادگی
پیرحسینلو
نام پدر
صحبت الله
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
5719719245
سن
21 سال
محل تولد
سمقاور - کمیجان
تاریخ تولد
1338/02/04
محل دفن
تهران
تاریخ شهادت
1359/07/27
محل شهادت
خرمشهر
نحوه شهادت
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
پدافندی
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

شهید محمد پیرحسینلو در تاریخ چهارم اردیبهشت ماه 1338 در روستای سمقاور شهرستان اراک در خانواده‌ای مذهبی و متدین چشم به جهان گشود. ایشان دوران ابتدایی را در زادگاهش روستای سمقاور سپری کرد پس از سپری کردن دوران ابتدایی به تهران عزیمت کرده نزد برادرش به حرفه برق‌کاری ساختمان مشغول شد. وی هم‌زمان با کار تحصیل را هم رها نکرده و شبانه به تحصیل پرداخت و دوره راهنمایی و دبیرستان را در رشته علوم انسانی پشت سر گذاشت در تاریخ 58/8/4 وارد سپاه شد در قسمت پاسدار خانه به انجام ماموریت پرداخت.

شهید پیرحسینلو دارای اخلاق و رفتاری نیکو بود و در انجام اعمال عبادی و دینی پایبند و معتقد بود و علاقه زیادی به سیدالشهدا() داشت. در ماه محرم با جدیت خاصی در عزاداری‌ها شرکت می‌نمود. برخوردش با دیگران بسیار محترمانه و همواره کمک‌کار پدر و مادرش در تامین مخارج زندگی بود.

در دوران فعالیت‌های انقلابی مردم در سال 57 یک بار توسط ساواک دستگیر و بعد از مدتی شکنجه و آزار و اذیت توسط عوامل ساواک آزاد شد. در راهپیمایی‌ها و تظاهرات‌های زمان انقلاب حضور چشمگیر داشت. هم‌زمان با شروع جنگ تحمیلی با عضویت در سپاه (58/8/4) در لشکر 27 محمد رسول الله() عازم جبهه‌های جنگ حق علیه باطل در مناطق جنگی جنوب شد تا تاریخ 59/6/1 مسئول گشت و بازرسی و پس از آن در کربلای خرمشهر با مسئولیت فرمانده دسته به خدمت خود ادامه داد. سرانجام در تاریخ بیست و هفتم مهر ماه سال 1359 بر اثر اصابت تیر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پیکر مطهر شهید در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

ارسال اطلاعات درباره " شهید محمد پیرحسینلو "

دلنوشته درباره " شهید محمد پیرحسینلو "