شهید حسین جعفری

24 بازدید
نام
حسین
نام خانوادگی
جعفری
نام پدر
حاج آقا
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
0534489801
سن
19 سال
محل تولد
آزادمرز‌آباد - اراک
تاریخ تولد
1345/06/01
محل دفن
آزادمرز‌آباد - اراک
تاریخ شهادت
1364/07/27
محل شهادت
خسروآباد - ‌آبادان
نحوه شهادت
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
پدافندی
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

مسلماً خون شهیدان، انقلاب و اسلام را بیمه کرده است. خون شهیدان، تا ابد درس مقاومت به جهانیان داده است و خدا می‌داند که راه و رسم شهادت، کور شدنی نیست و این ملت‌ها و آیندگان هستند که به راه شهیدان اقتدا خواهند نمود و همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان و عارفان و دل سوختگان و دارالشفای آزادگان، خواهدبود. خوشا به حال آنانی که این گوهرها را در دامن خود پروراندند.[65]

آری خوش به حال شهیدانی، چون حسین جعفری که چه خوب، راه خود را شناخت و خود را به قافله نور رساند و در آخر نیز، در این راه جان و سر خود را اهدا نمود. او فرزند حاج آقا بود و در یکم شهریور ماه سال 1345 در روستای آزادمرزآباد از توابع شهرستان اراک و در جاده مشهدمیقان که امام زاده واجب التعظیم، حضرت محمدعابد()، برادر حضرت رضا() در آن جا است بود، به دنیا آمد؛ در خانواده‌ای مذهبی، متدین و روستایی که اهل تلاش، کار، خدمت و رسیدگی به امور دیگران بودند.

نام او را حسین گذاشتند تا مرید مرام صاحبِ نامش باشد و به روش‌های مختلف تربیت او را با الگوهای کربلا مطابقت دهند.

هفت سالش نشده بود که به مدرسه روستا رفت و با جدیت و تلاش تا پنجم ابتدایی درس خواند؛ ولی چون پدرش پیر بود و نیاز به کمک داشت، درس را رهاکرد و به خدمت پدر در آمد.

محرم‌ها دسته عزاداری داشتند و برای عرض تسلیت به امام زاده می‌رفتند و در این محل به عزاداری مشغول می‌شدند و او سعی داشت تا در هر کاری که می‌تواند انجام دهد، فعال باشد و کار کند.

زمان سربازی‌اش فرارسید و برای ادای دین به ارتش رفت و در گردان توپخانه لشکر 21 حمزه سیدالشهدا() مشغول به فعالیت شد تا سرانجام در بیست و هفتم مهر ماه سال 1364 در خسروآباد‌ آبادان بر اثر اصابت ترکشِ خمپاره به شهادت رسید. پیکر مطهرش را در گلزار شهدای روستای آزادمرزآباد به خاک سپردند.


65امام خمینی().

ارسال اطلاعات درباره " شهید حسین جعفری "

دلنوشته درباره " شهید حسین جعفری "