شهید محمد چوپانی

6 بازدید
نام
محمد
نام خانوادگی
چوپانی
نام پدر
خدارحم
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
0620344008
سن
20 سال
محل تولد
آستانه - شازند
تاریخ تولد
1344/03/01
محل دفن
آستانه - شازند
تاریخ شهادت
1364/04/10
محل شهادت
جزیره مجنون - عراق
نحوه شهادت
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
پدافندی
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

سربازی و جانبازی در راه وطن فقط از عهده کسانی بر می‌آید که عاشق باشند. عاشق دین و وطن و خاکشان. کسانی که در راه میهن عزیزشان جان سپردند و از خود گذشتند تا کشورشان آزاد و آباد باقی بماند. شهید محمد چوپانی در یکم خرداد ماه سال 1344 چشم پاک الهی مشهدی خدارحم به جمال فرزندش روشن شد. دوران کودکی را در خانواده‌ای که پیشه کشاورزی داشتند، سپری کرد و در کنار کار تا کلاس چهارم ابتدایی درس خواند و پس از آن هم‌دوش پدر در مزرعه کار می‌کرد. او از شاگردان مکتب حسینی() و سربازی از سربازان حضرت امام() بود که خلوص و ایثار و صداقت و محبت را با قاطعیت و معرفت و اطاعت و بندگی در هم آمیخته و از هیچ تلاش و کوششی برای اعتلای حق و حقیقت و پیروی از اسلام و نابودی ظلم و ستم دریغ نداشت.

هنگام سربازی‌اش که شد یک دوره آموزشی را پشت سر گذاشت و به عنوان سرباز لشکر 77 خراسان برای دفاع از کشورش به منطقه جنگی جنوب اعزام شد. نزدیک به سه ماه در خط مقدم جبهه با دشمن بعثی نبرد کرد و در دهم تیرماه 1364 بر اثر اصابت ترکش خمپاره دشمن در جزیره مجنون عراق به شهادت رسید. پیکر مطهرش در گلزار شهدای شهر آستانه به خاک سپرده شد.

فرازی از وصایای شهید:

امیدوارم که خدای منان ما را در جهت پاسداری از اسلام و خون شهدا موفق و موید بدارد تا بتوانیم ادامه دهنده واقعی راه شهدا باشیم.

ارسال اطلاعات درباره " شهید محمد چوپانی "

دلنوشته درباره " شهید محمد چوپانی "