شهید محمود حسنی

17 بازدید
نام
محمود
نام خانوادگی
حسنی
نام پدر
مطلب
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
4172244432
سن
48 سال
محل تولد
موشله - الیگودرز
تاریخ تولد
1318/06/24
محل دفن
اراک
تاریخ شهادت
1366/07/27
محل شهادت
جاده اهواز - خرمشهر
نحوه شهادت
سانحه
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
*
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
سانحه
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

شهید محمود حسنی متولد بیست و چهارم شهریور ماه سال 1318 در الیگودرز می‌باشد. مردی از خطه دلیران و شیرمردان که در خانواده‌ای مذهبی و متدین چشم به جهان گشود. مردی که فرزندی مهربان و دلسوز برای پدر و مادر و برادری غیور و دوست داشتنی برای خواهرانش بود. بسیار خوش اخلاق و فروتن و در برخورد با اعضای خانواده، آرام و متین بود و سعی می‌کرد هرگز قلب کسی را جریحه‌دار نکند. تحصیلاتش تا حد خواندن و نوشتن بود و بهترین راهنمای اعضای خانواده. از نوجوانی به کار و کسب روزی برای امرار معاش خانواده پرداخت. در سال 1338 زمانی که بیست ساله بود زندگی مشترک خود را آغاز کرد و مسئولیت زندگی خانوادگی را عهده‌دار شد. از این ازدواج دارای هفت دختر و سه پسر شد. همواره نام خدا، ذکر خدا، و مسلمانی را در گوش فرزندانش نجوا می‌کرد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ‌ایران هنگامی‌ که سایه جنگ بر کشور افتاد و امنیت کشور را متزلزل کرد. همه بسیج شده بودند تا برای امنیت این مرز و بوم قدمی‌ بردارند. هر کس با توان خود برای آزادی ایران عزیز از چنگال دشمن بعثی تلاش می‌کرد که شهید محمود حسنی نیز به خیل عظیم غیورمردان ایران پیوست و با وجود مسئولیت سنگین زندگی و بچه‌هایی که هر کدام به سهم خود به وجود پدر نیاز داشتند، از طریق بسیج به جبهه‌های حق علیه باطل شتافت.

راننده پایه دو بود و در گروه مهندسی 42 قدر خدمت می‌کرد و پس از 6 ماه فعالیت در بیست و هفتم مهر ماه 1366در سانحه رانندگی در مسیر اهواز به خرمشهر ضربه مغزی شد و پس از چند روز به شهادت رسید. پیکر مطهرش در شهر اراک به خاک سپرده شد.

ارسال اطلاعات درباره " شهید محمود حسنی "

دلنوشته درباره " شهید محمود حسنی "