شهید رمضانعلی حمیدی

28 بازدید
نام
رمضانعلی
نام خانوادگی
حمیدی
نام پدر
امام علی
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
6178824823
سن
25 سال
محل تولد
جاورسیان - خنداب
تاریخ تولد
1342/06/26
محل دفن
جاورسیان - خنداب
تاریخ شهادت
1367/05/15
محل شهادت
سردشت - كردستان
نحوه شهادت
در حین آموزش
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
*
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
در حین آموزش
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

شهید رمضانعلی حمیدی متولد جاورسیان بود. روستایی در منطقه خنداب استان مرکزی؛ در خانواده‌ای روستای در بیست و ششم شهریور ماه 1342 به دنیا آمد. به واسطه کار در مزرعه از کودکی با کار و تلاش آشنا بود و به همین دلیل نوجوانی با انگیزه و سخت‌کوش بار آمده بود. تا پنجم ابتدایی تحصیل کرد. جنگ که شروع شد در حالی که بنّا بود و در آمد خوب و زندگی آرامی‌ داشت، علاقه به انقلاب اسلامی‌ او را راهی جبهه کرد. چند ماه به عنوان بسیجی در منطقه جنگی کردستان حضور داشت و پس از آن با اصرار دوستانی که در جبهه پیدا کرده بود به عضویت سپاه در آمد و به عنوان پاسدار افتخاری؛ شروع به خدمت کرد.

در سال 1362 ازدواج کرد و دو پسر داشت. در آخرین ماموریتش در سردشت هنگام آموزش در پانزدهم مرداد ماه سال 1367 بر اثر انفجار گلوله آر پی جی دچار سوختگی شدید شد و پس از چند ساعت به شهادت رسید. پیکر مطهر شهید در زادگاهش به خاک سپرده شد. چند ماه پس از شهادتش سومین فرزندش به دنیا آمد. دختری که هیچ‌گاه نوازش‌های پدر را ندید. پیکر مطهر شهید در زادگاهش به خاک سپرده شد.

خاطره:

آخرین عکسش را که انداخت گفت: این را برای شهادتم انداخته‌ام. برای دیدارش به کردستان رفتم به او گفتند: یک پدری دارد می‌آید برای دیدار فرزندش و رمضانعلی گفته بود: پدر من است و شب آن‌ها را در سختی دیدم و دور تپه را گونی چیده بودند. دیدم نان خورده‌هایی .... را آوردند سر سفره و می‌خورند در حالی که 2 کیلومتر عقب‌تر نان تازه داشتند. روی تپه سبزی مستقر بودند، طرف کله قندی روز ماندم و برای تامین جاده رفتند و من با آن‌ها رفتم و تیراندازی نیز کردم گفت: پیرمرد اگر کوموله‌ها تو را بگیرند هیچ کسی خبردار نمی‌شود.

ارسال اطلاعات درباره " شهید رمضانعلی حمیدی "

دلنوشته درباره " شهید رمضانعلی حمیدی "