شهید محمدعلی خداوردی

19 بازدید
نام
محمدعلی
نام خانوادگی
خداوردی
نام پدر
علی اکبر
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
0519828070
سن
18 سال
محل تولد
نادرآباد - آشتیان
تاریخ تولد
1347/04/04
محل دفن
نادرآباد - آشتیان
تاریخ شهادت
1365/04/10
محل شهادت
منطقه مهران
نحوه شهادت
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
پدافندی
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

آرامش و آسایشی را که امروز در سایه‌سار آن می‌آساییم و روز‌ها و شب‌ها عمر را با آسودگی سپری می‌کنیم ره‌آورد شجاعت و از خود گذشتگی مردان و زنان هم‌خونمان در دهه‌های پنجاه و شصت این قرن است. آزادمردان و دلیر زنانی که در نبرد با طاغوت زمان اسلحه‌شان ایمان و سپرشان جسم خویش بود. دلاورانی که خون پاکشان در جوی تاریخ روان گشت و هر نهالی که عطری از حقیقت و آزادی با خود داشت را سیراب کرد. شهید محمدعلی خداوردی جویباری بود که به این رود خروشان پیوست تا درخت نو پای انقلاب را نوید ثمری جاودانه باشد.

شهید محمدعلی خداوردی در روز‌های گرم تیر ماه در سال 1347 در روستای نادرآباد از توابع شهرستان آشتیان و در خانواده‌ای پای گذاشت و متولد شد که درد دین داشتند و در دل روستا اهل کار و تلاش و خدمت به خلق خداوند بودند. او در دامان سبز مادری رشد کرد که با احکام و شرعیات اسلام آشنا بود و این شروعی خوب با گامی استوار برای او در مسیر اسلام بود.

محمدعلی دوران تحصیلاتش را در روستا و از هفت سالگی آغاز کرد و توانست با جدیت و کوششی مضاعف دوره ابتدایی‌اش را به پایان برساند و وارد دوره‌ی راهنمایی شود. درس خوان بود و به درس علاقه نشان می‌داد و این مقطع تحصیلی را هم به خوبی پشت سر گذاشت و توانست با گرفتن مدرک تحصیلی سیکلش به تحصیلات خاتمه بخشد و راهی جبهه‌ی حق علیه باطل شود.

محمدعلی روستا زاده‌ای بود که قهرمان شد، قهرمانی او نه فقط در جبهه و جنگ که در اخلاق و مرام و منش هم بود، در درس و برخورد با معلمان هم بود. در زندگی با خانواده هم به گونه‌ای قهرمان بود، پدر و مادرش از برخورد او و رفتارش و کردارش که می‌گویند بیانگر قهرمانی اوست. زمانی که همسایه‌ی زیاده‌طلب ایران به سمت مرزها هجوم آورد و حرمت مرز‌ها را شکسته بودند، او به عنوان بسیجی درس را رها کرد و به لشکر 17 علی بن ابی طالب() پیوست و حدود 9 ماه در خدمت سپاه اسلام بود و سرانجام در دهم تیر ماه سال 1365 در منطقه عملیاتی غرب کشور شهرستان مهران در حین درگیری با نیروهای متجاوز عراقی به شهادت رسید. پیکر مطهرش را در روستای نادر‌آباد به خاک سپردند.

وصیت نامه:

به نام خداوند بخشاینده مهربان

آن کس که تو را شناخت جان را چه کنـد فرزنــــد و عیــال و خانمـان را چه کنـد

دیـوانـه کنـی هـــر دو جــهانش بخشــی دیــوانه تو هر دو جـــــهان را چـه کنـد

الَّذِینَ آمَنُوا وَهَاجَرُوا وَجَاهَدُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ بِاَمْوَالِهِمْ وَاَنْفُسِهِمْ اَعْظَمُ دَرَجَةً عِنْدَ اللَّهِ وَاُولَئِکَ هُمُ الْفَائِزُونَ.[91]

کسانی که ایمان آورده و هجرت کرده و در راه خدا با مال و جانشان به جهاد پرداخته‌اند نزد خدا مقامی هر چه والاتر دارند و اینان همان رستگارانند.

وصیت‌نامه محمدعلی خداوردی؛ اینجانب اعلام می‌نمایم که:

من برای حفظ آرمان‌ها و حفظ دست آوردهای انقلاب اسلامی به جبهه جنگ می‌روم تا بتوانم با رفتن به جبهه بتوانم یک کمک نا چیزی به رزمندگان کرده باشم. من از دوستان و آشنایان خواهشمندم که اگر از من بدی دیدند، حلالم کنند.

من یک سخن با پدر و مادر خودم دارم و آن این است که اگر به لطف خداوند به درجه رفیع شهادت نائل آمدم، آن‌ها هیچ گونه ناراحتی نداشته باشند و بگویند فرزند‌شان در راه هدفش به جبهه رفت. من را در همان روستای خودم به خاک بسپارند.


91سوره توبه، 20.

ارسال اطلاعات درباره " شهید محمدعلی خداوردی "

دلنوشته درباره " شهید محمدعلی خداوردی "