شهید فضل الله خراسانی

3 بازدید
نام
فضل الله
نام خانوادگی
خراسانی
نام پدر
سبزعلی
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
0569363802
سن
24 سال
محل تولد
جلماجرد - چهل مرز محلات
تاریخ تولد
1341/07/01
محل دفن
محلات
تاریخ شهادت
1365/04/10
محل شهادت
ارتفاعات قلاویزان - مهران
نحوه شهادت
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
کربلای 1
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

پاسدار رشید اسلام و جان بر کف عرصه ایثار و شهادت، فضل‌الله خراسانی در اولین روز پائیز سال 1341 در روستای شوره شهرستان محلات در میان خانواده‌ای متدین و کشاورز، دیده به جهان گشود.

خانواده‌اش به تحصیلات و پیشرفت او اهمیت می‌دادند، موقعی که به سن 7 سالگی رسید برای تحصیل در مدرسه به اتفاق خانواده به شهرستان محلات آمدند. او در کنار تحصیل به کشتی روی آورد و یکی از ورزشکاران نمونه این رشته در شهرستان محلات بود.

تحصیلات خود را تا سوم راهنمائی ادامه داد. اما آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران او را از ادامه تحصیل بازداشت. وقتی متجاوزان را در خاک کشور دید. با همه‌ی علاقه‌ای که به تحصیل داشت، درس و مدرسه را کنار گذاشت و در سن 15 سالگی به بسیج پیوست تا با گذراندن دوره‌های آموزش نظامی‌ به جبهه برود. پس از گذراندن آموزش نظامی‌ به جبهه رفت.

حضورش در جبهه موجب شد با عشق تمام به لباس سبز پاسداری از انقلاب اسلامی‌ روی آورد و اسلحه برادر شهیدش را به دست بگیرد.

با ورود به سپاه و آغاز به کار در این نهاد مقدس، برای دفاع از عزت و شرف ایران راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد.

او بارها به عنوان مسئول گروه اعزامی‌ رزمندگان محلاتی را به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل برد و در هنگام شهادت به عنوان جانشین واحد اطلاعات و عملیات لشکر 17 خدمت می‌کرد.

پس از این که مدتی از حضورش در جبهه گذشت، به محلات برگشت و ازدواج کرد. ثمره این ازدواج دختری به نام فاطمه است. ازدواج و تشکیل خانواده او را از انجام وظیفه در راه حق باز نداشت و دوباره عازم جبهه شد.

فضل‌الله خراسانی پس از سال‌ها مبارزه و تلاش در دفاع از اسلام عزیز و ایران بزرگ سرانجام در عملیات کربلای 1 و در آزادسازی مهران در دهم تیر 1365 بر اثر اصابت ترکش به ناحیه کمر و سینه به یاران شهیدش پیوست. قبل از او برادرش نیز در دفاع از اسلام ناب محمدی() و ایران بزرگ به شهادت رسیده بود و در گلزار شهدای زادگاهش در کنار برادر شهیدش - ولی‌الله - آرام گرفت.

وصیت نامه:

از شهید وصیت نامه‌ای به جای نمانده است. لذا بخشی از یکی از نامه‌های این شهید بزرگوار که با دست خط شهید موجود است را به جای وصیت‌نامه در این قسمت می‌آوریم.

به نام‌الله پاسدار حرمت خون شهیدان و با سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب و با درود فراوان به شهیدان انقلاب و جنگ تحمیلی و به امید پیروزی نهائی رزمندگان اسلام و آزادی اسراء و شفای معلولین و مجروحین جنگ تحمیلی ان‌شاءالله.

حضور محترم پدرو مادرم سلام عرض می‌کنم؛ پس از عرض سلام، سلامتی شما را از درگاه خداوند متعال خواهان و خواستارم و امیدوارم که حالتان خوب باشد و نگرانی نداشته باشید.

ان‌شاءالله که صحیح و سلامت و سر حال باشید و در زیر سایه ولی‌عصر امام زمان() زندگی را به خوبی و خوشی با عنایت حضرتش به سر ببرید.

پدر و مادر جان، بنده صحیح و سالم و سلامت هستم و ناراحت بنده نباشید و ان‌شاءالله اگر جور شد و کاری نبود به مرخصی خواهم آمد. برای پیروزی اسلام و امام() دعا کنید دیگر عرضی ندارم شما را به خدا می‌سپارم.خداحافظ. من الله توفیق. خدایا خدایا تا انقلاب مهدی() خمینی() را نگه‌دار.

ارسال اطلاعات درباره " شهید فضل الله خراسانی "

دلنوشته درباره " شهید فضل الله خراسانی "