شهید ناصر خزاعی

4 بازدید
نام
ناصر
نام خانوادگی
خزاعی
نام پدر
محمدعلی
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
0530762692
سن
20 سال
محل تولد
قلعه - اراک
تاریخ تولد
1348/12/02
محل دفن
اراک
تاریخ شهادت
1368/04/10
محل شهادت
جاده کرند - پاطاق کرمانشاه
نحوه شهادت
سانحه
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
*
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
سانحه
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

ای خدا! پروانگی چه دشوار است و شمع بودن چه دشوارتر. خدایا ما را قاعده‌ی سوختن و ساختن بیاموز. خدایا شهیدانت چگونه راضی بودند به رضای تو؟ الهی ما را درس رضا بیاموز. خدایا وقت تنگ است و جاده باریک و تاریکی بیداد می‌کند، کجاست ستاره‌های پر نوری که تاریکی‌های جنوب و غرب را به بازی می‌گرفتند؟ خدایا ما را ستاره باران کن. الهی اگر لایقم از ما هم ستاره بساز، بگذار ما هم راهگشای دیگران باشیم نه تماشاگر طبیعت خشک. خدایا یاران منتخب مهدی() تو، همه کوله‌بار سفر بستند تا در رکاب حضرتش حاضر و ناظر باشند. کریما ما را چنان زمینگیر دنیا مکن که وقت ظهور و قیام توان برخاستن نداشته باشیم. لطیفا، دوستان و هم‌رزمان و هم‌سنگران رفتند، خود می‌دانی که درد غربت و تنهایی و بی‌کسی جانسوز است، ما را با یاران و دوستانمان هم‌نشین کن.

شهید ناصر خزاعی ابتدا پروانه بود و بعد‌ها شمعی شد که روشنگر راه آینده باشد و راهنمایی کند. این مسیر پر پیچ و خطر و تاریک را برای رهپویان و حق جویان که اگر راهنمایی نداشته باشی، بعید است سالم به مقصد برسی. او در دوم اسفند ماه سال 1348 در شهرستان اراک و در خانواده‌ای مذهبی و اهل دل و کاری دیده به جهان هستی گشود.

دوران کودکی‌اش را به تعلیم گذراند، تا هفت ساله شد و به مدرسه پای نهاد و توانست دوره‌ی ابتدایی را پشت سر بگذارد. دوران جنگ تحمیلی را به عینه دیده و سختی‌های جنگ را با جان و گوشت و پوستش لمس کرده بود. حالا زمانی بود که به عنوان پاسدار وظیفه لشکر 17 برای حراست و حفظ انقلاب و مردمانی که انقلاب کرده بودند، به عرصه بیاید. جنگ به پایان رسیده بود که او در اثر واژگون شدن خودرو در منطقه پاطاق در استان کرمانشاه به شهادت رسید. پیکر مطهرش را در گلزار شهدای اراک به خاک سپردند.

ارسال اطلاعات درباره " شهید ناصر خزاعی "

دلنوشته درباره " شهید ناصر خزاعی "