شهید محمود راشدی خلف آبادی

18 بازدید
نام
محمود
نام خانوادگی
راشدی خلف آبادی
نام پدر
عباس
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
6629504038
سن
51 سال
محل تولد
خرمشهر
تاریخ تولد
1308/07/02
محل دفن
نیمور - محلات
تاریخ شهادت
1359/07/27
محل شهادت
خرمشهر
نحوه شهادت
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
تک دشمن به خرمشهر
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

خرمشهر، شهر زیبای جنوب کشور شهری با مردی خون‌گرم و صمیمی‌ که مهر و محبت در وجودشان رخنه کرده است. شهری با آفتابی داغ و سوزان که گرمایش را از گرمای محبت مردمش وام گرفته است. همان شهری که هنگام غروب تلالو نور خورشید در میان نخل‌های برافراشته‌اش می‌رقصد و عشق و محبت را به مردمش ارزانی می‌دارد. شهری با مردمی‌ خون‌گرم و مهمان‌نواز که سفره ساده اما صمیمی‌شان در مقابل مهمان‌های خوانده و نخوانده باز است و با روی گشاده میزبان تمام کسانی می‌شوند که با سبدی از مهر به مهمانی خانه‌هایشان می‌روند.

در سال 1359 مهمانی ناخوانده خاک پاک این شهر زیبا را لگد مال چکمه‌های دشمنی کرد و به خود اجازه تعرض به ایران اسلامی‌ را داد. دشمنی که به پشتوانه تمام مستکبران جهان پیش آمده بود تا آرامش و امنیت مردم را به یغما ببرد. مردانی از این دسته پیش آمدند و پرچم آزادی‌خواهی بر افراشتند. سینه‌هایشان مامن گلوله‌ها شد اما در این میان بسیاری از مردم بی‌دفاع هم جان خود را فدا کردند.

شهید والا مقام محمود راشدی خلف‌آبادی مردی از خاک سرخ جنوب کشور که در دوم مهر ماه سال 1308 در شهر زیبای «خرمشهر» در میان اعضای خانواده‌ای صمیمی‌ و مهربان که سادگی و تواضع در زندگی‌شان جاری بود و در میان سفره‌های ساده خود رنگ صفا و صمیمیت می‌زدند زاده شد.

روزهای گذرای کودکی را با تمام خوشی‌ها و زیبایی‌اش پشت سر گذاشت و به سن مدرسه رسید اما به دلیل مساعد نبودن شرایط تحصیلی آن زمان به مدرسه نرفت و درس نخواند. اما با این که سواد نداشت راهنمای خوبی برای دیگران بود. همواره به اعضای خانواده محبت می‌کرد و با مهربانی برخورد می‌کرد. پس از مدتی مشغول به کار شد تا از طریق کار و فعالیت کسب روزی کند. کشتیران بود و با آب دریا دوستی دیرینه داشت. مردی که در دریا کار می‌کرد و دلش نیز به وسعت دریای بیکران بود. در دوران جوانی ازدواج کرد و عهده‌دار زندگی مشترک شد. با شروع زندگی مشترک نوری فروزان در زندگی‌اش روشن شد. مدتی پس از آن دارای فرزندانی شد که نور دیده و چراغ خانه‌شان بودند. پدری زحمتکش و مهربان که در تربیت فرزندانش می‌کوشید.

او در روزهای شروع جنگ تحمیلی در بیست و هفتم مهر ماه سال 1359 در خرمشهر با اصابت ترکش دشمن بعثی به شهادت رسید و پیکر مطهرش در نیمور - محلات به خاک سپرده شد.

ارسال اطلاعات درباره " شهید محمود راشدی خلف آبادی "

دلنوشته درباره " شهید محمود راشدی خلف آبادی "