شهید احمد رضاپور

3 بازدید
نام
احمد
نام خانوادگی
رضاپور
نام پدر
اکبر
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
0569877334
سن
25 سال
محل تولد
خورهه – محلات (تهران)
تاریخ تولد
1340/07/01
محل دفن
خورهه - محلات
تاریخ شهادت
1365/04/10
محل شهادت
قلاویزان - مهران
نحوه شهادت
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
کربلای 1
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

شهید احمد رضاپور فرزند اکبر در تاریخ یکم مهرماه سال1340 در روستای خورهه از توابع محلات و در خانواده‌ای مذهبی و مبارز به دنیا آمد. با طلوع ایشان زندگی پدر و مادرش رنگ و بوی دیگری گرفت و انگار که جان تازه‌ای گرفته باشند.

از همان ابتدای تولدش پدر خیلی مواظب او بود که خدای نکرده لقمه‌ی ناپاکی را نخورد. مادرش نیز هر وقت می‌خواست او را شیر بدهد، اول خدا را یاد می‌کرد تا شیری که او می‌خورد متبرک به نام خدا باشد. محرم که می‌شد، پدر برایش لباس عزا می‌پوشید و با هم به مجالس روضه می‌رفتند، همین مجالس بود که خط و مشی احمد را تغییر داد. زمانی که خودش را شناخت، مرید حضرت امام() شده بود و همیشه آرزوی دیدن روی امامش() را داشت. او به خاطر نبود امکانات و مشکلات اقتصادی فقط توانست تا کلاس دوم ابتدایی درس بخواند و با این که به درس علاقه داشت ولی از آن محروم شد.

از همان زمانی که ترک تحصیل کرد برای کمک به پدرش در مخارج خانواده به کار کشاورزی می‌پرداخت و صبح تا شب با سختی تمام عرق می‌ریخت. پدر را راهنمای زندگی خودش قرار داده بود و همیشه پدر را به منزله گنجی درون خانه می‌دانست.

هفده ساله بود که انقلاب به پیروزی رسید و مسجد پایگاه بچه‌های حزب ‌اللهی شده بود، او هم سعی می‌کرد با حضور در این پایگاه برای انقلاب کاری کند و انقلاب مسیر زندگی این نسل را به کلی تغییر داد.

با آغاز جنگ تحمیلی و تجاوزات رژیم بعثی عراق به خاک ایران اسلامی‌ در جوانی با علاقه‌ای که نسبت به بسیج داشت به عضویت این نهاد مردمی‌ درآمد، و در آنجا به ‌عنوان یک نیروی انقلابی و مذهبی فعالیت می‌کرد. با شدت گرفتن حملات و شهادت رفقایش در اوایل جنگ، برای دفاع ازحریم انقلاب و اسلام به جبهه اعزام شد.

پس از مدتی خدمت در جبهه و دفاع از انقلاب، به‌ عنوان بسیجی گردان ولی‌عصر() از لشکر 17 علی بن ابی‌طالب() به عملیات کربلای یک رفت و پس از درگیری با دشمن بعثی در تاریخ دهم تیرماه سال 1365 بر اثر اصابت ترکش به بدنش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پیکر مطهر ایشان پس از تشییع با شکوهی در زادگاهش به خاک سپرده و باعث افتخار خانواده و روستایش شد.

ارسال اطلاعات درباره " شهید احمد رضاپور "

دلنوشته درباره " شهید احمد رضاپور "