شهید مجتبی رفیعی

6 بازدید
نام
مجتبی
نام خانوادگی
رفیعی
نام پدر
محمدرضا
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
0534069665
سن
25 سال
محل تولد
موت‌آباد - اراک
تاریخ تولد
1350/03/10
محل دفن
موت‌آباد - اراک
تاریخ شهادت
1375/04/10
محل شهادت
نیک شهر - سیستان و بلوچستان
نحوه شهادت
درگیری با اشرار
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
*
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
درگیری با اشرار
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

هنگامی ‌که تهدیدی برای جامعه به وجود می‌آید اولین گروه که به مقابله می‌پردازند جوانان سرزمین ما هستند.حال این تهدید ممکن است از سوی بیگانگان باشد یا از سوی عناصر وابسته‌ای که می‌خواهند آرامش جامعه را بر هم بزنند. یکی از این تهدید‌ها حرکات مذبوحانه ضدانقلاب در مناطق مرزی است و شهید مجتبی‌ رفیعی از جوانانی است که در مقابله با آن‌ها جان شیرینش را فدای امنیت و آرامش جامعه کرد.

مجتبی در دهم خردادماه سال 1350 در خانواده‌ای نجیب و مقید به فرایض دینی در روستای موت‌آباد از توابع شهرستان اراک دیده به جهان گشود. دوران کودکی را در دامان پر عطوفت خانواده‌ای کارگر و زحمت‌کش سپری کرد و سپس قدم به مدرسه گذاشت و تحصیلاتش را تا مقطع دیپلم در رشته تجربی ادامه داد.

او جوانی فعال، دین‌باور و عاشق اهل‌بیت() بود. هنگامی‌ که موعد خدمت سربازی‌اش رسید پس از آموزش‌های لازم از سوی نیروی انتظامی به مرزهای شرقی کشور اعزام شد تا در پاسداری از مرزهای کشور رشادت و دلاوری خود را به اثبات برساند و سرانجام در فرجامی خونین در دهم تیرماه سال 1375 در جریان درگیری با اشرار مسلح، جان به جان آفرین تسلیم نمود و نام و یادی جاودانه از خود باقی نهاد. پیکر سرباز شهید اسلام پس از تشییعی با شکوه در زادگاهش به خاک سپرده شد.

ارسال اطلاعات درباره " شهید مجتبی رفیعی "

دلنوشته درباره " شهید مجتبی رفیعی "