شهید شعبانعلی سالاری

6 بازدید
نام
شعبانعلی
نام خانوادگی
سالاری
نام پدر
فاضل
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
0620590246
سن
19 سال
محل تولد
عضدیه - شازند
تاریخ تولد
1343/04/10
محل دفن
عضدیه - شازند
تاریخ شهادت
1362/07/28
محل شهادت
ارتفاعات کانی مانگا - پنجوین عراق
نحوه شهادت
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
والفجر 4
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

شهید والامقام شعبانعلی سالاری، بزرگ‌مردی دیگر از دلاوران این آب و خاک که در راه آزادی وطن جان خود را فدا کرد و از تعلقات دنیا دل برید تا به سعادت اخروی برسد و هر آنچه داشت در طبق اخلاص نهاد و به خدای تبارک و تعالی تقدیم کرد اما در ازایش سعادت و نیک‌نامی‌ را گرفت و جایگاه خود را در بهشت برین به دست آورد.

شهید شعبانعلی سالاری در دهمین روز از تیرماه سال 1343 در گرمای تابستان با رسیدن میوه‌های تابستانی بر شاخسار درختان روستای عضدیه از توابع شازند در خانواده‌ای مذهبی و متدین دیده به جهان گشود. روزهای پر شور کودکی را در خانواده‌ای نسبتاً پر جمعیت کنار خواهران و برادرانی که هم‌بازی کودکی‌هایش بودند، گذراند و خنده‌های شادمانه و گریه‌های گاه گاهش را در خاطرات اعضای خانواده به یادگار گذاشت. روزهای کودکی به سرعت سپری شد و زمان رفتن به مدرسه برایش فرا رسید و راهی دبستان شد. با اینکه به درس خواندن علاقه زیادی داشت اما به خاطر عدم امکانات تحصیلی در روستا تنها تا ششم دبستان درس خواند و پس از آن ادامه تحصیل نداد. بنابراین پس از فراغت از تحصیل مدتی را مشغول به کار شد و تلاش می‌کرد تا در امور کاری و خانوادگی سهمی‌ داشته باشد و به پدر و مادر کارها کمک کند.

جوانی که در مراسمات مذهبی روستا شرکت می‌کرد و امام حسین() را الگوی زندگی خود قرار داده بود و از ایشان درس فداکاری و ایثار آموخته بود. با شروع جنگ تحمیلی و به محض اعزام برای خدمت مقدس سربازی به جبهه‌های حق علیه باطل شتافت و در صف رادمردان این سرزمین قرار گرفت. در لشکر 28 سنندج مشغول به خدمت شد و پس از مدتی در بیست و هشتم مهرماه سال 1362 در عملیات والفجر 4 در منطقه مریوان - کردستان با اصابت ترکش به پاهایش روحش خدایی شد و پیکر مطهرش در زادگاهش عضدیه، به خاک سپرده شد.

ارسال اطلاعات درباره " شهید شعبانعلی سالاری "

دلنوشته درباره " شهید شعبانعلی سالاری "