شهید سید علی اکبر احمدی سیاوشانی

4 بازدید
نام
سید علی اکبر
نام خانوادگی
احمدی سیاوشانی
نام پدر
سید رضا
سیادت
بله
شماره شناسنامه
شماره ملی
0519557352
سن
19 سال
محل تولد
آشتیان
تاریخ تولد
1345/04/10
محل دفن
آشتیان
تاریخ شهادت
1364/12/12
محل شهادت
کارخانه نمک - فاو عراق
نحوه شهادت
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
والفجر 8
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

شهید سید علی‌اکبر سیاوشانی، در دهم تیر ماه سال 1345، در شهرستان آشتیان چشم به جهان گشود تا تربیت یافته مدرسه الهی و عاشورایی باشد و در دانشگاه امام حسین() به دروس معرفتی و معنوی روی آورد.

ایشان دوران کودکی‌اش را این‌گونه در کنار پدر و مادر سپری کرد. روزها در خدمت پدر بود تا استقامت و پایداری را بیاموزد و طریقه کسب روزی حلال را یاد بگیرد و شب‌ها در کانون احساس و آرامش مادر، درس زندگی کردن و ارادت داشتن به خاندان نبوت را بیاموزد. هفت ساله که شد پی درس و کسب علم و دانش رفت تا مردی آگاه در مسیر الهی باشد.

دوران تحصیلات خود را تا مقطع دبیرستان، در همان شهر ادامه داد و در زمان جنگ چندین‌ بار داوطلبانه به جبهه‌های حق علیه باطل عزیمت کرد.

هر بار که می‌خواست به جبهه برود، بعضی از بستگان می‌گفتند: تو چند بار به جبهه رفته‌ای و تکلیف از تو برداشته شده است. در جواب می‌گفت: «نه تکلیف تمام‌شدنی نیست. انسان مسئولیت را از خداوند متعال قبول کرده و همیشه در معرض آزمایش است».

این شهید عزیز آخرین بار در تاریخ بیست و نهم بهمن ماه سال 1364، به جبهه اعزام و در عملیات والفجر 8 در تاریخ دوازدهم اسفند ماه سال 1364 در منطقه فاو بر اثر اصابت تیر به سینه‌اش ندای حق را لبیک گفت و به درجه رفیع شهادت نائل شد. پیکر مطهرش را در گلزار شهدای شهرستان آشتیان در کنار دیگر شهیدان این خطه به خاک سپردند.

ارسال اطلاعات درباره " شهید سید علی اکبر احمدی سیاوشانی "

دلنوشته درباره " شهید سید علی اکبر احمدی سیاوشانی "