شهید داود صفری پور

30 بازدید
نام
داود
نام خانوادگی
صفری پور
نام پدر
بهرامعلی
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
0600373101
سن
21 سال
محل تولد
ساوه
تاریخ تولد
1339/02/07
محل دفن
ساوه
تاریخ شهادت
1360/07/27
محل شهادت
شمال آبادان
نحوه شهادت
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
ثامن الائمه
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

روستای انجیلاوند از توابع شهرستان ساوه محل تولدش بود. روستایی زیبا و سرسبز که مردمانی مهربان و کاری دارد. نامش را داود گذاشتند و شهرتش هم صفری پور بود. مشهدی بهرامعلی و‌ ام لیلا، پدر و مادر داود از روستائیان ساده‌دلی بودند که کشاورزی می‌کردند و هر چند با سختی ولی با قناعت‌پیشگی زندگی آرامی داشتند.

یکی از روزهای خوب خداوند در سال 1339 بود که صدای خنده و گریه کودکی در خانه پیچید و به همه نوید سلامتش را داد. در همان سال‌ها، آموزه‌های دینی‌اش را فرا گرفت و اهل نماز شد. پدرش اعتقاد داشت که کودک را باید از همان دوران کودکی‌اش تربیت کرد و تا شاخه‌ای‌ تر و تازه است، تربیت می‌گیرد نه این که ساقه‌ای تنومند شد. پس هر چه در دست خویش داشت رو کرد تا او را به سمت خدا و بندگی خداوند راهنمایی کند که الحق هم موفق بود.

این دوران را با کار و کمک به خانواده سپری کرد تا به مدرسه راهی شد. کسب علم و دانش برایش شیرین بود و می‌خواست تا در این کار به مقامات بالایی هم برسد. دوران ابتدایی را در همان روستا سپری کرد ولی با وجود این که در روستا برای دوره‌های بالاتر مدرسه و امکاناتی نبود راهی شهرستان ساوه شد تا در این شهرستان به تحصیل ادامه دهد. راهنمایی و دبیرستان را هم در رشته‌ی اقتصاد به اتمام رساند و به روستا برگشت و مدتی را هم در کمک به خانواده سپری کرد تا زمانی که می‌خواست به خدمت سربازی برود.

نیروی هوایی ارتش و پایگاه سوم شکاری همدان محل خدمتش شد و توانست در این ایامی که به عنوان سرباز مشغول به فعالیت بود، کوشا باشد. هر باری که به مرخصی می‌آمد از نیروی هوایی می‌گفت، از هواپیما می‌گفت ولی از دل‌تنگی‌اش حرفی نمی‌زد تا خواهر و مادرش در لحظه‌ی وداع سختی نکشند. بار آخری که رفت با همه خداحافظی کرد و از همه حلالیت طلبید.

این بار که رفت، به شوق پرواز رفت، به شوق رسیدن تا خدا رفت. سرانجام در بیست و هفتمین روز از مهرماه سال 1360 در منطقه شمال آبادان در عملیات ثامن‌الائمه() بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید و در جوار رحمت الهی آرام گرفت.

وصیت‌نامه:

بسم الله الرحمن الرحیم

درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی() و سلام بر روح پاک شهیدان گلگون‌کفن اسلام که با ایمان می‌خروشند و می‌رزمند و با خون خود درخت اسلام را آبیاری می‌کنند و همچنین سلام من بر پدر و مادرم و خواهران و برادرانم که اگر من جان در راه اسلام و الله از دست دادم، امیدوارم که مرا ببخشند و هیچ‌گونه ناراحتی از خود نشان ندهند تا دشمنان اسلام و منافقان از گریه شما سوء استفاده نکنند و خوشحال شوند ... چه بسا بهتر است انسان در راه‌ الله و حق کشته شود. این بزرگ‌ترین افتخار برای چنین پدر و مادران چون در راه اسلام فرزندان خود را از دست می‌دهند و امید آن را دارم که پیرو خط رهبر باشید و تا آنجایی که از توانتان بر می‌آید به این اسلام خدمت کنید و من را در سید‌هارون دفن کنید. شما را به خدای بزرگ می‌سپارم و از شما خداحافظی می‌کنم.

(و همچنین توصیه من به دوستانم این است که همیشه دنبال مادیات دنیا نباشند، دنبال چیزی باشید که آخرت می‌آفریند).

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته.

ارسال اطلاعات درباره " شهید داود صفری پور "

دلنوشته درباره " شهید داود صفری پور "