شهید غلام اسلامی

35 بازدید
نام
غلام
نام خانوادگی
اسلامی
نام پدر
رحمت الله
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
0558958508
سن
20 سال
محل تولد
خمین
تاریخ تولد
1345/03/05
محل دفن
مفقودالجسد
تاریخ شهادت
1365/07/27
محل شهادت
مریوان
نحوه شهادت
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
پدافندی
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

رزمنده اسلام و فرزند دلیر قرآن، در پنجم خرداد ماه1345 در خانواده‌ای متدین در همسایگی منزل حضرت امام خمینی()، در شهر خمین چشم به جهان گشود؛ از ابتدای کودکی آثار زهد و تقوا در اعمالش مشاهده می‌شد، در دوران تحصیل علاوه بر قرارگیری علم در کلیه کارهای اجتماعی و منزل، یاوری قوی برای پدر و مادرش بود. به علت اینکه فرزند کوچک و آخر خانواده بود از محبوبیت خاصی در نزد همگان برخوردار بودند. مدت‌های طولانی از عمرش را در راه جبهه و جنگ سپری کرد.

مدتی با جهادسازندگی همکاری کرد و از آن طریق به جبهه اعزام شد در مرحله دوم اعزامش از طرف بسیج نزدیک به شش ماه به جبهه رفت.

در بازگشت از مناطق عملیاتی در فروشگاه لباس کار می‌کرد. پس از این که موعد خدمت مقدس سربازیش فرا رسید به عنوان سرباز تیپ دوم از لشکر 28 کردستان ارتش از سوی ارتش به مناطق جنگی اعزام شد و پس از هجده ماه خدمت در هنگام درگیری با گروهک‌های ضد انقلاب در تپه‌های صاحب‌الزمان() مریوان در نهم آبان ماه 1365به شهادت رسید.

اثری از پیکر او به دست نیامد و پدر و مادر پیرش هنوز هر شب چشم به امید بازگشتنش دارند.

خاطره خانواده:

«ایشان 18 ماه خدمت کرده بودند و به گفته پدرشان و به نقل از هم‌رزمان شهید، خودش را فدای هم‌رزمانش کرده بود. وقتی که مراقب دشمن بود به هم‌رزمانش گفته بود که: «شما برگردید، من مراقب این‌ها هستم». وقتی شهید تیراندازی می‌کرده و به عقب برگشته، پای شهید روی یک مین رفته بود و به درجه رفیع شهادت نائل آمده بود.

ایشان هشت ماه، بسیج هم بوده است، در جبهه هم هم‌رزمانش گفته بودند، غلام به ما می‌گفت: «بچه‌ها هر کدام از شما که خسته شده‌اید، از سر نگهبانی بروید، من به جای شما می‌روم». ایشان خیلی کم به مرخصی می‌آمدند و به زور فرمانده که به او می‌گفت: «به دیدار خانواده‌ات برو». هر چند وقت یک بار، قبول می‌کرد و به مرخصی می‌آمد. ایشان در طول 18 ماه خدمت به غیر از هشت ماه بسیج، دو بار به مرخصی آمده بود.

ارسال اطلاعات درباره " شهید غلام اسلامی "

دلنوشته درباره " شهید غلام اسلامی "