شهید عباس اسماعیل بیگی

6 بازدید
نام
عباس
نام خانوادگی
اسماعیل بیگی
نام پدر
محمدحسین
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
0531145867
سن
20 سال
محل تولد
شهرجرد - اراک
تاریخ تولد
1345/06/01
محل دفن
شهرجرد - اراک
تاریخ شهادت
1365/04/10
محل شهادت
مهران
نحوه شهادت
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
کربلای 1
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

در روستای شهرجرد اراک در اول شهریور ماه سال 1345 دیده به جهان گشود. پدر نامش را عباس گذاشت تا رهرو مرام و غیرت حضرت عباس() باشد. کشاورزی می‌کرد و درس می‌خواند، در مدرسه ابتدایی روستا تا کلاس ششم ابتدایی را خواند، ولی دیگر ادامه نداد و مجبور به ترک تحصیل شد.

همراه پدر بود و اخلاق و ادبش را شبیه پدر می‌کرد. در کارهای خانه کمک می‌کرد. هر کسی که خواسته‌ای از او داشت تا حد توان سعی می‌کرد که کمکش کند و برایش کاری انجام دهد. تنها به اسلام و آبروی انقلاب می‌اندیشید. از این اندیشه بهترین الگو و درس را به همگان ارائه می‌دهد، که در پای آبروی اسلام و انقلاب، از همه موقعیت‌ها و مناصب خود باید گذشت. هر جا امر بین موقعیت و آبروی انقلاب و اسلام دایر شد باید بگذریم و خود را فدایی کنیم نه این که انقلاب و اسلام را فدای آمال و آرزوهای خویش سازیم.

عارف پیشه‌ای بود از زاهدان و پا برهنگان کفر ستیز، عاشقی روستا زاده که رهگذر چرب و شیرین دنیا را متاعی قلیل و بی‌ارزش دانسته و راه سعادت را، راه سردار شهیدان امام حسین()، معلم بزرگ شهادت و آزادگی می‌داند.

شهید عباس اسماعیل بیگی با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان پاسدار وظیفه لشکر 17 علی بن ابی طالب() راهی جبهه شد و در حدود هفت ماه در جبهه انجام وظیفه می‌کرد. نهایتاً در کربلای یک و در منطقه عملیاتی مهران در دهم تیرماه سال 1365 بر اثر اصابت ترکش خمپاره به به دیدار معبود و معشوق رسید. بدن مطهرش را در شهرجرد به خاک سپردند تا زیارت‌گاه اهل دل باشد.

ارسال اطلاعات درباره " شهید عباس اسماعیل بیگی "

دلنوشته درباره " شهید عباس اسماعیل بیگی "