شهید حشمت الله محمدی

26 بازدید
نام
حشمت الله
نام خانوادگی
محمدی
نام پدر
نبی الله
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
6178806558
سن
17 سال
محل تولد
پیازآباد - خنداب
تاریخ تولد
1346/03/02
محل دفن
اراک
تاریخ شهادت
1363/06/26
محل شهادت
منطقه بانه
نحوه شهادت
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
درگیری با گروهک های ضد انقلاب
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

شهید حشمت‌الله محمدی در دوم خردادماه 1346 در خنداب متولد شد. تا ششم ابتدایی در روستا درس خواند. آن‌وقت‌ها ادامه تحصیل، چندان مرسوم نبود. بچه‌ها بیشتر می‌رفتند سرزمین یا دنبال کار. حشمت‌الله هم همین کار را کرد. خانواده پر جمعیت بود. دو خواهر بودند و چهار برادر و پسرها باید کمک‌خرج خانه می‌شدند.

جنگ تحمیلی که شروع شد، حشمت‌الله تازه به سال‌های جوانی رسیده بود، غیرت و ایمانی که در دل داشت وقتی آوارگان جنگ تحمیلی و آسیب‌های مردم از تجاوز دشمن را می‌دید، نمی‌گذاشت از جبهه رفتن چشم بپوشد. پدر و مادرش را راضی کرد. یک دوره آموزش کوتاه‌مدت بسیج را پشت سر گذاشت و بلافاصله از طرف سپاه، به کردستان اعزام شد.

او بسیجی جندالله سپاه بانه بود و بانه زیر آتش سنگین عراق. در این میان دشمنان داخلی به‌ ویژه کومله‌ها هم تا می‌توانستند به رزمندگان و مردم محروم کردستان صدمه می‌زدند. حشمت‌الله، تنها هجده سال داشت، اما پشت تیربار می‌نشست و تا می‌توانست از دشمن تلفات می‌گرفت. در یکی از درگیری‌ها اما، تیری به پیشانی‌اش خورد و او را به شهادت رساند در بیست و ششم شهریورماه سال 1363. پیکر مطهرش را پس از تشییع در گلزار شهدای شهر اراک به خاک سپردند و هیچ وصیت‌نامه‌ای هم از او به جا نماند.

ارسال اطلاعات درباره " شهید حشمت الله محمدی "

دلنوشته درباره " شهید حشمت الله محمدی "