شهید علی اکبری خندابی

26 بازدید
نام
علی
نام خانوادگی
اکبری خندابی
نام پدر
رمضان
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
6178938276
سن
19 سال
محل تولد
خنداب
تاریخ تولد
1346/07/27
محل دفن
خنداب
تاریخ شهادت
1365/11/11
محل شهادت
شلمچه
نحوه شهادت
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
کربلای 5
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

شاید سال‌ها می‌گذشت که هم چون یاران شهیدش، تیر غم، دل عاشقش را شکسته بود و قلب سراسر پاک و صادقش هدف سنگ غم گشته بود. تشنگی و عطش، بی‌مونسی و بی‌همرهی جان سوخته‌اش را خاکستر نموده بود. باید این سینه آتشین را با خنکی آب حیات آرام کند و آتشش را خاموش سازد.

شهید علی اکبری سر از جبهه در می‌آورد و و عالمی ‌دیگر می‌بیند، عالمی‌که در آن ایثار، عرفان، علم و خلاصه همه خوبی‌ها فراوان است و هرکدام در سبقت گرفتن بر یکدیگر اصرار می‌ورزند و از هم پیشی می‌گیرند.

شهید علی اکبری که از این دسته شهیدان است در بیست و هفتم مهرماه سال 1346 در شهر خنداب از توابع استان مرکزی به دنیا آمد. شهری که در هر صورت دینش را به انقلاب ادا کرده است. نوجوانی و جوانی‌اش را در خنداب گذراند. بعد از پیروزی انقلاب و در سال‌های جنگ تحمیلی برای دفاع از میهن اسلامی‌، راهی جبهه شد و به عنوان پاسدار وظیفه لشکر 17 به خدمت سپاه درآمد.

شهید علی اکبری در منطقه عملیاتی شملچه و در عملیات غرورآفرین کربلای 5 در یازدهم بهمن ماه سال 1365 در حالی که مردانه می‌جنگید بر اثر اصابت ترکش خمپاره به پهلو و شکم به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر مطهر شهید در زادگاهش به خاک سپرده شد.

ارسال اطلاعات درباره " شهید علی اکبری خندابی "

دلنوشته درباره " شهید علی اکبری خندابی "