شهید حسن نیلچی

40 بازدید
نام
حسن
نام خانوادگی
نیلچی
نام پدر
حسین
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
6179655766
سن
21 سال
محل تولد
حصار - خنداب
تاریخ تولد
1345/01/15
محل دفن
مفقودالجسد
تاریخ شهادت
1366/06/26
محل شهادت
منطقه سومار
نحوه شهادت
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
پدافندی
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

شهید محمدحسن نیلچی در پانزدهم فروردین‌ماه سال 1345 در روستای حصار از توابع شهرستان خنداب و در خانواده‌ای مذهبی و متدین، دیده به جهان هستی گشود. از کودکی روزگار را با کشاورزی و دامداری سپری می‌کردند.

پدرش اهل کار بود و با دست‌های پینه‌بسته و صورت آفتاب‌سوخته در دل صحرا کار می‌کرد و عرق می‌ریخت و مادرش نیز مسئولیت خانه را بر عهده داشت و فرزندان را تربیت می‌کرد و این‌گونه بود که زندگی خوبی را برای خویش ساخته بودند.

حسن برای تحصیل و فراگیری درس پای به مدرسه گذاشت و توانست با جدیتی که داشت، دوره‌های ابتدایی و راهنمایی‌اش را با موفقیت به پایان برساند و راهی دبیرستان شود. این سال‌های تحصیل هم درس می‌خواند و هم کار می‌کرد تا توانست دیپلم بگیرد.

در سال‌های جنگ تحمیلی برای گذراندن دوره سربازی و ادای دین نسبت به میهن اسلامی پای به جبهه گذاشت و در لشکر 88 زرهی زاهدان مشغول به خدمت شد.

فرزند برادرش می‌گوید: تابستان سال 66 بود که عمویم برای آخرین بار به مرخصی آمده بود. همان سال تابستان سیل عظیمی در روستای ما آمد و فصل برداشت جو و گندم بود و اهالی روستا خسارت زیادی در این سیل دیدند.

عموی مهربانم در این ماجرا به اهالی ده کمک می‌کرد و جلوی درهای حیاطشان خاک می‌ریخت تا آب به درون حیاطشان راه پیدا نکند و در آن موقع تنها، 20 روز از خدمت سربازی‌اش باقی‌مانده بود و می‌گفت: می‌روم و 20 روز دیگر سربازی‌ام تمام می‌شود و بر می‌گردم؛ ولی گویا تقدیر برایش شهادت را رقم زده بود. رفت و دیگر بر نگشت. او در بیست و ششم شهریورماه سال 1366 با سمت خدمه تانک در منطقه سومار به شهادت رسید. پیکر مطهر شهید در منطقه عملیاتی مفقود شد.

ارسال اطلاعات درباره " شهید حسن نیلچی "

دلنوشته درباره " شهید حسن نیلچی "