شهید محمدباقر یعقوبی

32 بازدید
نام
محمدباقر
نام خانوادگی
یعقوبی
نام پدر
علی اکبر
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
0621235301
سن
23 سال
محل تولد
شازند
تاریخ تولد
1349/02/04
محل دفن
شازند
تاریخ شهادت
1372/06/26
محل شهادت
منطقه سومار
نحوه شهادت
درگیری با منافقین
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
*
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
درگیری با منافقین
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

سرباز دلاور و رشید اسلام شهید محمدباقر یعقوبی در چهارم اردیبهشت‌ماه سال 1349 در شهرستان شازند دیده به جهان گشود. تحصیلات خود را در مقاطع ابتدایی و راهنمایی به خوبی پشت سر نهاد و دوره متوسطه را در هنرستان فنی طالقانی در رشته مکانیک طی کرد و از دانش‌آموزان ممتاز در مراحل مختلف تحصیل محسوب می‌شد.

در سال 1368 پس از اخذ مدرک دیپلم به دانشگاه راه یافت و دوره کاردانی مکانیک را نیز در مجتمع عالی انقلاب لویزان با موفقیت سپری کرد. هم‌زمان با تحصیل به امر ورزش علاقه وافری داشت و در رشته ورزشی کشتی با شور و شوقی فراوان، اهتمام می‌ورزید و در تیم‌های نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سالان شهرستان عضویت داشت و بارها در مسابقات استانی نیز مقام‌هایی را کسب نمود. او چون سایر کشتی‌گیران قهرمانی پهلوان بود. به عنوان درجه‌دار وظیفه، لباس مقدس سربازی را در نیروی انتظامی بر تن نمود و به ادای دین به مکتب و میهن اسلامی عازم دوره آموزشی و بعد از آن به عنوان سرباز نیروی انتظامی عازم کردستان شد. حضورش در کردستان پس از سال‌ها که از جنگ می‌گذشت، این تصور را ایجاد کرد که امنیت کامل در این سرزمین برقرار است. در حالی که گروهک‌های ضدانقلاب هر لحظه در کمین مرزداران نشسته‌اند.

او سرانجام در بیست و ششم شهریورماه سال 1372 به همراه تنی چند از هم‌رزمانش در منطقه مرزی سومار در حال گشت شناسایی مورد کمین مزدوران منافق واقع شد و در اثر اصابت گلوله مستقیم دشمن به شکمش به فیض شهادت نائل آمد. پیکر مطهر شهید در زادگاهش به خاک سپرده شد.

ارسال اطلاعات درباره " شهید محمدباقر یعقوبی "

دلنوشته درباره " شهید محمدباقر یعقوبی "