شهید محمدرضا امیری سیاوشانی

19 بازدید
نام
محمدرضا
نام خانوادگی
امیری سیاوشانی
نام پدر
علی
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
0531813967
سن
19 سال
محل تولد
ویسمه - اراک
تاریخ تولد
1347/01/01
محل دفن
اراک
تاریخ شهادت
1366/06/26
محل شهادت
شلمچه
نحوه شهادت
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
پدافندی
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

شهید محمدرضا امیری‌سیاوشانی در اولین روز از نوروز سال 1347 در روستای ویسمه از توابع شهرستان اراک در خانواده‌ای مذهبی و متعهد و عاشق اهل بیت() دیده به جهان هستی گشود.

دوران کودکی‌اش را با کار و تحصیل در کنار خانواده پشت سر گذاشت و پس از مهاجرت به شهر اراک تا پایان دوره متوسطه در رشته ریاضی درس خواند.

در کودکی بسیار آرام و ساکت بود و همیشه در درس‌هایش موفق بود چرا که علاقه زیادی به درس داشت، از چیزی ناراحت نمی‌شد و اصلا از کسی شکایت نمی‌کرد. از لحاظ اخلاقی در مدرسه به گونه‌ای بود که معلمان و همکلاسی‌ها از او راضی بودند. او در کنار دروس مدرسه کتاب‌های غیردرسی نیز مطالعه می‌کرد و می‌گفت می‌خواهم در تحصیلات به درجات عالی برسم تا در خدمت به ایران و مملکتم کاری انجام دهم. از وقتی مسائل مربوط به جامعه را از لحاظ فرهنگی و سیاسی درک کرد نسبت به آن‌ها احساس مسئولیت می‌کرد.

در جریان جنگ تحمیلی درس و مدرسه را رها کرد و به عنوان پاسدار وظیفه به گردان توپخانه تیپ 71 سپاه مشغول به خدمت شد. او بیش از شش ماه در جبهه‌های جنوب حضور و در فرجامی خونین در بیست و ششم شهریورماه سال 1366 در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر مطهر سرباز شهید در گلزار شهدای شهر اراک به خاک سپرده شد.

ارسال اطلاعات درباره " شهید محمدرضا امیری سیاوشانی "

دلنوشته درباره " شهید محمدرضا امیری سیاوشانی "