شهید علی اکبر بیدگلی

4 بازدید
نام
علی اکبر
نام خانوادگی
بیدگلی
نام پدر
محمد اسماعیل
سیادت
خیر
شماره شناسنامه
شماره ملی
0569367093
سن
21 سال
محل تولد
محلات
تاریخ تولد
1344/10/01
محل دفن
محلات
تاریخ شهادت
1365/04/10
محل شهادت
منطقه مهران
نحوه شهادت
تاهل
تعداد فرزند
شغل
تحصیلات
جنسیت
رشته تحصیلی
دین و مذهب
نیرو
یگان
عملیات
کربلای 1
رده اعزام کننده
شهر محل اعزام
نوع شهادت
تاریخ تدفین
قشر
نوع عضویت
سمت و وظیفه

درباره شهید

زندگی نامه:

شهید علی‌اکبر بیدگلی فرزند محمداسماعیل در سال 1344 در شهرستان محلات در یک خانواده مذهبی و کارگری به دنیا آمد. بعد از سپری شدن دوران کودکی روانه مدرسه شد و تا گرفتن دیپلم به درس ادامه داد. علی‌اکبر چه در دوران کودکی و چه جوانی به دین و مذهب علاقه خاصی داشت به طوری که بیشتر با هیئت‌های دینی و مذهبی سرو کار داشت و در مراسم‌هایی که در مسجد محل خود برگزار می‌گردید شرکت فعالی داشت.

با شروع انقلاب اسلامی‌به رهبری حضرت امام() همواره در تظاهرات و راهپیمایی‌ها بر علیه رژیم جنایتکار پهلوی شرکت می‌داشت. همیشه در زمین فوتبال با دوستان خود متین بود و آن‌ها را به فرایض دینی دعوت و تشویق می‌نمود. او همیشه عاشق جبهه بود و در زمانی که محصل بود چند مرتبه از سوی بسیج به جبهه اعزام شده بود. همیشه می‌گفت من به عنوان یک مسلمان وظیفه دارم برای ادای آخرین مسئولیت دنیوی خود در انتهای آزمایش بزرگ الهی به جبهه بروم تا بتوانم از آن آزمایش سربلند بیرون آیم.

بسیجی گردان ولی‌عصر() از لشکر 17 علی بن ابی طالب() بود که در دهم تیر ماه 1365 در عملیات کربلای یک در منطقه مهران بر اثر اصابت ترکش خمپاره به ناحیه سینه و قلبش به مقام رفیع شهادت نائل آمد. پیکر مطهر شهید در زادگاهش به خاک سپرده شد.

وصیت نامه:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْاَمْوَالِ وَالْاَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِینَ.[75]

با سلام به سرور آزادگان حضرت سیدالشهداء() و سایر شهدای اسلام و رزمندگان غیور و قدرتمند اسلام و با درود بر یگانی منجی عالم بشریت() و با آرزوی سلامتی و طول عمر رهبر کبیر انقلاب اسلامی‌ و با سلام به شما خواهر و برادر مسلمان و با سلام بر تو پدر و مادر عزیزم و برادر و خواهر مهربان و سایر اقوام وابسته و دوستان و آشنایان و هم‌رزمان و همشهریان خوب خودم.

به عنوان یک مسلمان وظیفه دارم برای ادای آخرین مسئولیت دنیوی خود در انتهای آزمایش بزرگ الهی وصایایم را حضور خواهران و برادران به ویژه پدر و مادر عزیزم و سایرین تقدیم نمایم. و اگر چه در مقابل عظمت درگاه ذات خداوندی با گناهان بسیار خودم را نادم و پشیمان می‌بینم و زبانم به همین دلیل الکن است لذا آن طور که شایسته است نمی‌توانم حق مطلب را ادا نمایم ولی از آنجایی که عمری را با اشتباهات و گناهان زیاد به پایان برده‌ام و موجبات خشم خداوند و نا رضایتی شما عزیزان را فراهم نموده‌ام اینک بدینوسیله می‌توانم از اعماق جانم در حضور خداوند سر بر آستانش گذاشته و از او عاجزانه تقاضای عفو و بخشش نمایم و از طرفی از شما نیز استدعای بخشش و حلالیت نمایم. باشد که خداوند بر این بنده حقیر و گنهکار خود رحم کرده و از سر تقصیراتش در گذرد.

برادران و خواهران! این جنگ آزمایشی است تا بندگان خاص خداوند از منافقان و مفسدان تشخیص داده شوند و خوشا به حال آن‌هایی که رو سفید از این آزمایش بزرگ بیرون می‌آیند که به وعده خداوند در روز جزا به بهترین پاداش‌ها می‌رسند.

اگر چه ملت ما الگو و اسوه‌اش حضرت حسین بن علی() است که با اهداء خون پاک خود و فرزند و سایر اعضای خانواده و 72 تن از بهترین عزیزانش از اسلام و قرآن دفاع و در آن دوران ظلمانی و تیره جرقه‌ای ایجاد نمود که پس از 14 قرن این جرقه منجر به ایجاد آتشی عظیم شد که دستگاه ستم‌شاهی و استعمارگری را با همه عرض و طولش سوزانید و این ملت مسلم است از آزمایش بزرگ الهی رو سفید بیرون خواهد آمد. و اگر چه ملت عظیم ما عظمت رهبری انقلاب را پاس داشت و همچون یاران صدیق حضرت پیامبر() لحظه و آنی از پیروی اوامرش کوتاهی نمی‌نمایند. و هر صبح و شام برای سلامتی و طول عمرش دعا و نیایش به درگاه خداوند می‌نمایند و از خدا می‌خواهند تا انقلاب مهدی() او را سالم نگه‌ دارد و اگر چه این مردم که نظیرشان در طول این 14 قرن به راستی نبوده است تقوی را رعایت کنند و در صدد آنند تا در تمامی‌ جامعه از دست رفته‌شان ارزشهای اسلامی ‌را به تمام معنا پیاده کنند و همچون یاران پیامبر() شیران روز و زاهدان شب باشند. مسلم است از این آزمایش بزرگ الهی رو سفید بیرون می‌آید و وعده خداوند ان‌شاءالله در سرای جاوید نصیبشان خواهد شد. لذا حال که این آزمایش بزرگ الهی در مقابل ماست باید به خوبی از عهده امتحان به در آییم تا توشه‌ای مناسب در یوم الحسره داشته باشیم.

لذا تو ای پدر و مادر عزیزم مبادا در غم از دست دادن من نگران باشید که من از علی‌اکبر() حسین() و سایر شهدای اسلام عزیزتر نیستم که در راه احیاء دین خدا جان خود را فدا ساختند. اگر صبر و استقامت داشته باشید و ابراهیم‌()وار این امانت خدا را خالصانه به او هدیه کنید خداوند در روز قیامت بهترین پاداش‌ها را نصیب شما خواهد کرد.

خواهران عزیزم شما می‌توانید با حجابتان که به تحقیق کوبنده‌تر از خون برادرتان است دین خود را به اسلام و قرآن ادا نمایید و با انجام واجبات و ترک محرمات الهی گامی‌ در جهت تقوی و خودسازی خود برداشته و خود را از هر جهت برای لقای خداوند متعال آماده سازید که سفر آخرت برای مومنین سفر راحتی و آسایش و برای بدکاران سفر رنج و زحمت و عذاب است.

دوستان عزیزم از شما نیز که گاهی نا آگاهانه ناراحتتان می‌نمودم، حلالیت می‌طلبم و از حضورتان عذر می‌خواهم. مطمئن باشید من به یاد شما هستم و سعادت شما را از خداوند متعال استدعا دارم شما نیز به یاد من باشید بخصوص هنگامی‌ که به جبهه می‌آیید و در نمازها و دعاها و سایر مراسم‌ حال دعا پیدا می‌کنید مرا نیز فراموش نکنید باشد که مورد رحمت و مغفرت خداوند قرار گیرم.

نکته دیگر این که امروز مملکت اسلامی‌ ما از طرف ابرقدرت‌های دیو سیرت از هر لحاظ محاصره شده و همه ما با هر آنچه در توان داریم باید برای دفع این شر تلاش کنیم و از بالاترین سرمایه وجودی خود مایه بگذاریم و به وعده الهی در آخرت امیدوار باشیم که مرگ نزدیک است و به هر حال هر کدام از ما خواهیم مرد و هیچکس نیست که زنده بماند، پس چه بهتر که این مرگ قطعی و حتمی‌ ما شهادت در راه خدا باشد.

امت شهید پرور همچنان که تا کنون در صحنه بوده‌اید مردانه و پر صلابت در صحنه باقی بمانید و گول شیطان و شیطان‌صفتان را که هر لحظه در پی خارج نمودن انسان‌های مومن از پی الله هستند، نخورید همان طور که عرض شد و شما خود بهتر می‌دانید خداوند این دنیا را برای آزمایش ما خلق نموده و راه خوب و بد را توسط پیامبران برای ما مشخص نموده و اکنون ما در امتحان بزرگی هستیم ان‌شاءالله که همگی ما در مقابل تمامی‌ امتحانات خداوند سر بلند و موفق بیرون بیاییم و با جمع‌آوری توشه‌ای مناسب در آن دنیای جاوید در نعمت ابدی قرار می‌گیریم و ضمناً از جمیع شما که مرا می‌شناسید و احیاناً از روی نا آگاهی حقی از شما ضایع ساخته‌ام و ناراحتتمان کرده‌ام از سر تقصیرات حقیر در گذرید و مرا حلال کنید.

در خاتمه از خداوند کریم و غفور می‌خواهم از سر تقصیرات من که عمری را در خطا و اشتباه و معصیت و نا فرمانی گذرانده‌ام، در گذرد و مورد لطف و مرحمت خویش قرار داده مرا ببخشد.

پروردگارا رهبر انقلاب را تا انقلاب حضرت مهدی() از جمیع بلیات ارضی و سمائی مصون بدار.

خدایا به رزمندگان خداجوی سپاه توحید پیروزی نهایی و عاجل عنایت بفرما. ایزدا به خانواده شهدا اجر و صبر عنایت فرما، به معلولین و مجروحین ما شفا عنایت فرما. بارالها وسیله خلاصی اسرای ما را فراهم بگردان و تکلیف مفقودین را روشن فرما. والسلام.


75سوره بقره، 155.

ارسال اطلاعات درباره " شهید علی اکبر بیدگلی "

دلنوشته درباره " شهید علی اکبر بیدگلی "